1 maja wygrać ze Stalą!

zapowiedź Gwardia

Dzień po emocjonującym finale Ligi Siatkówki Kobiet, kibice ŁKS-u będą mogli podtrzymać atmosferę na meczu o mistrzostwo drugiej ligi. W zaległej 21 kolejce ŁKS podejmie Stal Stalową Wolę. Goście z Podkarpacia aktualnie są w strefie spadkowej, a gospodarze po triumfie nad Wartą Poznań wskoczyli na miejsce wicelidera. Początek spotkania przy al. Unii zaplanowany jest na 17:30, wtedy też rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego Rafała Rokosza.

Stal Stalowa Wola wiosnę ma fatalną, ze wszystkich drużyn w drugiej lidze  zdobyła najmniej punktów co spowodowało, że znalazła się w strefie spadkowej. W klubie są problemy ze stadionem, dlatego zielono-czarni swoje mecze rozgrywali w Rzeszowie, a teraz rozgrywają w pobliskiej Boguchwale. Trener Krzysztof Łętocha zimą zrobił rewolucje w kadrze. Z klubu odeszło trzech kluczowych zawodników: Kamil Jonkisz, Mateusz Stąporski i Bartłomiej Wasiluk. W ich miejsce drużyna ze Stalowej Woli pozyskała Patryka Stefańskiego, Michała Trąbkę oraz Michała Mistrzyka.

W szatni ŁKS-u panują dobre nastroje, po ostatnich dwóch zwycięstwach z kandydatami do awansu – Wartą Poznań i Olimpią Elbląg, pogłoski o zmianie trenera ucichły. Poza 6 punktami, łodzianie nie stracili bramki, a zdobyli ich aż siedem, co w głównej mierze jest zasługą snajpera Jewhena Radionowa, który odblokował się na wiosnę i jest trzeci w klasyfikacji strzelców drugiej ligi. Względem meczu z Wartą w składzie nastąpi kosmetyczna zmiana, pauzującego za kartki Kamila Rozmusa, zastąpi wracający po absencji Bartosz Widejko. W kadrze meczowej nie pojawią się na pewno młodzieżowcy – Damian Guzik i Jakub Kostyrka, a szanse pół na pół ma Łukasz Zagdański, którego w dzisiejszym treningu oceni sztab szkoleniowy.

XXI kolejka (II liga)

1.05.2018 r. (wtorek), godzina 17:30

ŁKS Łódź – Stal Stalowa Wola

©ŁKSFANS.PL