Beniaminek walczy o marzenia!

15732440_1350292598343889_2600960259471317789_o

W sezonie 2015/16 siatkarki ŁKS Commercecon Łódź po raz drugi z rzędu na boisku wywalczyły awans do elity – Orlen Ligi. Po wielu przeciwnościach, zaangażowaniu kibiców, licznych happeningach, udało się powrócić do miejsca, w którym rozdawaliśmy karty w latach 80 i 90.

Sezon 2016/17 miał być zwykły, kibice nie zarazili się siatkówką, a miasto nie prowadziło odpowiedniej promocji historycznej sekcji Łódzkiego Klubu Sportowego. Najbardziej zagorzali kibice liczyli na spokojne utrzymanie, mądrze zarządzany klub i odskocznie od naszej codzienności – trawiastych boisk piłkarskich. Co niektórzy przed sezonem mieli wizje i wspominali krótki epizod koszykarskiej ekstraklasy w Atlas Arenie, podpierając swoje teorie inauguracyjną porażką z Budowlanymi Toruń 0:3.

Tak było w październiku… obecnie mamy końcówkę marca i co? Nasz ŁKS walczy o europejskie puchary! Tak, coś co wydawało się niemożliwe przed sezonem staję się faktem po całym sezonie zasadniczym. Początek nie był w wykonaniu dziewczyn rewelacyjny, zdarzały się porażki i trzeba było płacić frycowe w nowej lidze. Ale od 30 grudnia w zespole coś ruszyło. Od ośmiu spotkań łodzianki nie doznały porażki we własnej hali, w czym z pewnością pomogli fanatycy, którzy w swoje kalendarze zaczęli regularnie wpisywać także mecze biało-czerwono-białych złotek. Zespół niejednokrotnie w trakcie całego sezonu zaczął pokazywać charakter, czego namacalnym dowodem może być wywalczony punkt w jaskini lwa – obecnego mistrza Polski Chemika Police. W rundzie zasadniczej dziewczyny osiągnęły wszystko, co mogły osiągnąć, jednocześnie zdobyły to czego nie miały prawa zdobyć.

W tym sezonie został jeszcze jeden dwumecz. W ŁKS najważniejszy od 1998 roku. Dwumecz, który zadecyduje o tym czy o ŁKSie znowu usłyszy Europa. Przeciwnikiem łodzianek będzie zespół MKS Dąbrowa Górnicza. Tabela wskazuje, że to zespół z województwa Śląskiego jest faworytem tej rywalizacji. Natomiast na korzyść Ełkaesianek przemawia fakt, że w obu starciach tych ekip górą były nasze zawodniczki, które wygrały dwa razy po 3:1. Łódzkie siatkarki, mając w pamięci okrzyk kibiców: „Ambicja, walka, bo w sercach jest przeplatanka.” chcą zrobić wszystko, by wygrać. To będzie coś więcej niż zwykła walka o punkty, to będzie walka o marzenia!

Play-Off, Orlen Liga

30.03.2017 r. (czwartek), godz. 18:00

ŁKS Commercecon Łódź – MKS Dąbrowa Górnicza

©ŁKSFANS.PL