Biało-Czerwono-Biała sobota przy al. Unii Lubelskiej 2!

Artur Bogusz

Jeden dzień, spotkania dwóch sekcji Łódzkiego Klubu Sportowego, jeden adres – czy kibice najstarszego łódzkiego klubu mogli wyobrazić sobie lepsze połączenie? Już jutro będziemy mogli delektować się ełkaesiackimi emocjami w podwójnej dawce!

Ełkaesiacka sobota to piłkarsko-siatkarska uczta. Na stadionie oraz małej hali znajdujących się przy al. Unii Lubelskiej 2 podziwić będziemy mogli dwa mecze z udziałem sekcji ŁKS-u. Z całą pewnością emocji nie zabraknie!

ŁKS Łódź – Wisła Płock

Pierwszym daniem, które zaserwuje kibicom ŁKS będzie mecz „Rycerzy Wiosny”.
Po zeszłotygodniowej porażce z warszawską Legią podopiecznym trenera Kazimierza Moskala ponownie przyjdzie mierzyć się z drużyną z województwa mazowieckiego. Tym razem padło na Wisłę Płock, która zamyka górną połowę tabeli PKO Ekstraklasy.
Płocczanie do sobotniego meczu podejdą na pewno rozjuszeni wydarzeniami poprzedniej niedzieli. Dwie różne połowy w wykonaniu wiślaków nie przyniosły im punktów, a jedynie gorycz porażki. Co ważne – Wisła, która mierzyła się z następnym rywalem ŁKS-u – Pogonią Szczecin – pierwszą połowę spotkania wygrała 2:0, żeby w drugiej dać sobie wbić 3 bramki i ostatecznie przegrać spotkanie.

Wyniki ostatnich spotkań
ŁKS - Wisła Płock ostatnie mecze

Tabela po 21. kolejkach PKO BP Ekstraklasy
Tabela Ekstraklasy po 21 kolejkach

Sytuacja kadrowa

W sobotnim meczu w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego nie zobaczymy z całą pewnością Jana Grzesika i Jana Sobocińskiego, którzy pauzują za kolejno cztery i osiem żółtych kartek zebranych w tym sezonie. Kontuzja wyeliminowała z gry kolejnego stopera łodzian – Maksymiliana Rozwandowicza.
Przed meczem z Wisłą z całą pewnością może cieszyć fakt dojścia do pełni zdrowia Macieja Dąbrowskiego. Po niespełna trzech tygodniach absencji zielone światło na grę dostał również Adrian Klimczak!

W drużynie z Płocka z całą pewnością nie zobaczymy natomiast Huberta Adamczyka. Młodego pomocnika z gry wyeliminowała kontuzja.

Kursy Bukmacherów
ŁKS - Wisła Płock kursy bukmacherów

Obsada sędziowska
Sędzia główny: Jarosław Przybył
Asystenci: Sebastian Mucha i Michał Obukowicz
Sędzia techniczny: Patryk Gryckiewicz
Sędziowie VAR: Tomasz Kwiatkowski i Marcin Boniek

ŁKS Commercecon Łódź – DevelopRes SkyRes Rzeszów

Dokładką do spotkania piłkarzy będzie mecz „Łódzkich Wiewiór”.
Mistrzynie Polski po środowej porażce w Policach zakończyły przygodę z tegoroczną edycją Pucharu Polski siatkarek. Łodzianki z całą pewnością będą chciały pokazać, że był to jedynie wypadek przy pracy.
Łodzianki kontynuują swój morderczy, lutowy maraton i po raz kolejny zagrają z zespołem z absolutnej czołówki. Tym razem ełkaesianki staną na przeciw wicelidera LSK.

Wyniki ostatnich spotkań
ŁKS - Rzeszów ostatnie mecze

Tabela po 18. Kolejkach Ligi Siatkówki Kobiet
Tabela LSK po 18 spotkaniach

Kursy bukmacherów
ŁKS - Rzeszów kursy bukmacherów

Sytuacja kadrowa
Przed sobotnim meczem trenerzy obu ekip mogą mieć jedynie pozytywny ból głowy. Żadna z zawodniczek nie jest wykluczona przez kontuzję, co oznacza, że na parkiecie podziwiać będziemy mogli najsilniejsze składy.

Obsada sędziowska
Sędzia pierwszy: Bartosz Słowik
Sędzia drugi: Mateusz Broński
Kwalifikator: Andrzej Lemek

 

Bilety
Bilety na oba spotkania są jeszcze dostępne w otwartej sprzedaży. Szczegółowe informacje i ilość wolnych wejściówek można znaleźć odpowiednio na stronach bilety.stadionalunii.pl oraz sportarena.makis.pl

 

W SOBOTĘ WSZYSCY NA AL. UNII LUBELSKIEJ 2

©ŁKSFANS.PL