VI Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym

fansy

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych!

Po raz czwarty Stowarzyszenie Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego organizuje w mieście włókniarzy „Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym”. Impreza, która z jednej strony propaguje aktywny sposób spędzania wolnego czasu, a z drugiej jest swoistą formą oddania hołdu bohaterom polskiego podziemia antykomunistycznego odbędzie się w całej Polsce w niedzielę 4 marca 2018 roku.

Stosunkowo niedawno w Polsce zaczęto przywracać pamięć o Żołnierzach Niezłomnych, zwanych również Wyklętymi, których ze zbiorowej pamięci Polaków starał się, na szczęście bezskutecznie, wyprzeć PRL. Historie rotmistrza Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny „Inki”oraz wielu innych Wyklętych stają się inspiracją dla nowego pokolenia Polaków, a przy okazji również i dla takich właśnie inicjatyw.

Fundacja Wolność i Demokracja po raz kolejny organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Impreza cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością, dość powiedzieć, że tylko w Łodzi 4 marca na starcie zamelduje się aż sześćset osób, a imprezę w naszym mieście ponownie poprowadzi SK ŁKS.

Start i meta biegu znajdować się będzie na Stadionie Miejskim przy aleja Unii Lubelskiej 2, a główna część trasy wieść będzie przez Park im. księcia Józefa Poniatowskiego. Tradycyjnie już imprezę rozpocznie bieg towarzyszący na 1963 metrów, a dystans ten nie jest dziełem przypadku, bo właśnie w 1963 roku zginął Józef Franczak, ostatni żołnierz polskiego podziemia antykomunistycznego. Z kolei podczas biegu głównego uczestnicy pokonają pięć tysięcy metrów.

Bieg to jednak nie jedyna atrakcja projektu. Tego bowiem dnia do dyspozycji wszystkich uczestników imprezy będzie kuchnia polowa (dla biegaczy – bezpłatna), imprezę uświetnią również pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz inne atrakcje.

Wszyscy uczestnicy biegu (wpisowe kosztuje 35 zł) otrzymają pakiet startowy zawierający okolicznościową koszulkę, materiały historyczne, a także pamiątkowy medal.

Zgłoszenia uczestników przyjmujemy poprzez specjalny formularz dostępny pod adresem: http://www.zapisy.inessport.pl/.

Regulamin zawodów dostępny jest TUTAJ.

©ŁKSFANS.PL