Budżet Wojewódzki: Głosuj na Ł510!

budzet obywatelski ŁKS Łódź książka

Od 1 października trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Samorządu Województwa Łódzkiego. Wszyscy ełkaesiacy obowiązkowo głosują na projekt o numerze Ł510!

BO-GraFIKA

 

 

Wszystkich kibiców ŁKS-u oraz miłośników historii sportu gorąco zachęcamy do oddania głosu na ełkaesiacki projekt, dzięki któremu powstanie wyjątkowa książka upamiętniająca 110-Water Trampoline lat pięknej historii najstarszego łódzkiego klubu.

Projekt, za który trzymamy kciuki to zadanie Ł510. Samo głosowanie potrwa do końca października. Oddać głos może każdy mieszkaniec województwa łódzkiego – online lub osobiście poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny w wyznaczonych punktach do głosowania.

Zagłosować online można TUTAJ.

Lista punktów do głosowania jest dostępna TUTAJ.

Co ważne osoby z innych miejscowości naszego województwa również mogą glosować (należy w takim przypadku zaznaczyć: subregion miasto Łódź), a jedynym niezbędnym warunkiem do oddania głosu jest zameldowanie w województwie łódzkim.

Co prawda inicjatywa wyszła nie od klubu, a jednego z kibiców, który zgłosił projekt do Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego 2018, ale mocno trzymamy za niego kciuki. Projekt ten zakłada powstanie książki o unikalnej treści i intrygującej formie, która przedstawi 110 lat zmagań futbolistów Łódzkiego Klubu Sportowego z innej perspektywy, niż uczyniła to doskonała skądinąd książka wydana na stulecie.

Jak czytamy na stronie bo.lodzkie.pl celem „Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego 2018 jest włączenie mieszkańców województwa łódzkiego do decydowania o przeznaczeniu części jego budżetu na wybrane przez nich zadania.”

Gra warta świeczki, bo do rozdysponowania jest w sumie aż 5 milionów złotych.

infografika-glosowanie

 

A zatem ełkaesiacy – głosujemy na zadanie Ł510!

Zasady głosowania:

 1. Głosować można tylko 1 raz, korzystając wyłącznie z jednego sposobu głosowania;
 2. Głosować można maksymalnie na trzy zadania zaznaczając je na jednej karcie;
 3. Głosujący przyznaje wybranym propozycjom zadań 3 punkty, 2 punkty lub 1 punkt, gdzie 3 punkty przyznaje się propozycji zadania, którą popiera się najbardziej, a 1 punkt – propozycji zadania, którą popiera się najmniej spośród wybranych;
 4. Głosować można na zadania z wybranego (jednego) subregionu; możliwe jest oddanie głosu na zadania zgłoszone do innego subregionu niż subregion zamieszkania głosującego.

Głos uznaje się za nieważny, gdy…

 • oddany został na karcie do głosowania niezgodnej z obowiązującym wzorem;
 • karta do głosowania zawiera skreślenia, poprawki, dopiski w miejscu przeznaczonym do zakreślenia zadań;
 • karta do głosowania nie zawiera wskazania żadnego zadania;
 • karta do głosowania zawiera wskazanie więcej niż trzech zadań;
 • jest jednym z wielu głosów oddanych przez tę samą osobę;
 • oddany został przed 1 października 2017 r. lub po 31 październiku 2017 r.;
 • został oddany na zadania z więcej niż jednego subregionu.
©ŁKSFANS.PL