Dąbrowa Górnicza? W tym miejscu już zdarzył się cud!

Dąbrowa ŁKS

Dąbrowa Górnicza może kojarzyć się sympatykom ŁKS-u tylko dobrze. Mimo że miejscowa drużyna piłkarska nigdy nie zmagała się w wyższych rozgrywkach piłkarskich, to miasto gościło rzeszę biało-czerwono-białych kibiców. Dzisiaj tylu sympatyków z pewnością nie będzie, ale też będą działy się historyczne chwile. MKS Tauron Dąbrowa Górnicza podejmie w rewanżowym meczu ŁKS Commercecon Łódź. Stawką rywalizacji będzie 5 miejsce w tabeli i miejsce w rozgrywkach europejskich w następnym sezonie.

Sześć lat temu, dokładnie 4 maja, koszykarze ŁKS Łódź po ciężkich bojach w rywalizacji play-off zwyciężyli 3:2. Zwycięstwo zapewniło im awans do Tauron BasketLigi, a koszykówka męska wyrosła na drugą sekcje Łódzkiego Klubu Sportowego. W tym czasie sekcja siatkówki awansowała dopiero na szczebel centralny i zaczęła być drużyną profesjonalną. Po sześciu latach sytuacja diametralnie się odwróciła. Koszykarze ŁKSu skończyli sezon w gronie szesnastu najlepszych zespołów II ligi, natomiast nasze Złotka mają szanse na 5 miejsce w Orlen Lidze – najwyższej klasie rozgrywkowej.

W pierwszym spotkaniu MKS Dąbrowa Górnicza zaprezentowała się o wiele lepiej i pewnie pokonała nasze siatkarki 3:0, robiąc duży krok do wygrania rywalizacji. Nie wszystko jednak stracone, ponieważ nasze dziewczyny nie raz w sezonie zasadniczym pokazywały, że są w stanie zrobić niespodziankę i nie będąc faworytem, wygrać spotkanie. Dzisiaj muszą wziąć przykład z koszykarzy. Najpierw wrócić do rywalizacji, czyli wygrać za 3 punkty. A następnie dać z siebie wszystko w rozgrywanym do piętnastu Złotym Secie.

Niezależnie od wyniku dzisiejszego starcia, dziękujemy wam za sezon! Pamiętajcie, dla nas kibiców – ŁKS jest jeden WIELOSEKCYJNY!

 

Play-Off, Orlen Liga

07.04.2017 r. (piątek), godz. 18:00

MKS Dąbrowa Górnicza – ŁKS Commercecon Łódź

©ŁKSFANS.PL