Derby… myślimy o nich bez przerwy!

derby

Łódzkie derby elektryzują wszystkich mieszkańców naszego miasta i nie tylko. Niezależnie od tego ile masz lat, jesteś kobietą czy mężczyzną, wiesz że w mieście włókniarzy derby trwają 365 dni w roku. Kulminacją tego wydarzenia jest 90 minut pogoni za piłką przez dwie drużyny – białą i czerwoną. Dzisiaj 17 maja po raz 64. przyjdzie zmierzyć się zawodnikom obu zespołów.

Mimo tego, że już nie decydują o mistrzostwie Polski, derby Łodzi gromadzą na stadionie i przed telewizorami rzeszę sympatyków jednej i drugiej drużyny. Tak przynajmniej powinno być, ponieważ przez skandaliczną decyzję działaczy Stowarzyszenia RTS Widzew, sympatycy Łódzkiego Klubu Sportowego nie obejrzą tego pojedynku na żywo. Jednakże SK ŁKS nie pozostało bierne tej decyzji i organizuję pożegnanie piłkarzy. O godzinie 16:00, wszyscy pojawmy się przy al. Unii, dodajmy piłkarzom otuchy i pokażmy, że mają dla kogo wygrać ten mecz. Nie możemy zostawić ich w tym trudnym momencie, bądźmy razem z nimi!

Co do aspektu piłkarskiego to wiadomo, że derby rządzą się swoimi prawami. Piłkarze ŁKS na al. Piłsudskiego jadą jako lider tabeli i najpoważniejszy kandydat do awansu na szczebel centralny rozgrywek ligowych w Polsce. – Nie czujemy presji i zrobimy wszystko, aby mecz rozstrzygnąć na naszą korzyść – deklaruje najlepszy strzelec ligi Jewhen Radionow. Łodzianie trenują w pełnym zestawieniu osobowym. Na treningach pojawiają się nawet Jakub Kostyrka i Przemek Kazimierczak, którzy mimo kontuzji wykluczających ich z gry w pojedynku derbowym chcą być z drużyną. Jesienne derby zakończyły się remisem, a bramki strzelali Jewhen Radionow i Maksym Kowal dla ŁKS, a dla Widzewa – Daniel Mąka i Mateusz Michalski.

.

Pożegnanie piłkarzy przed wyjazdem na 64. derby Łodzi

al. Unii Lubelskiej 2, godzina 16:00

Wszyscy na biało i z szalikiem!

.

XXIX kolejka (III liga, grupa pierwsza)

17.05.2017 r. (środa), godzina 19:10

RTS Widzew – ŁKS Łódź

Transmisja: TVP3 oraz TVP SPORT

©ŁKSFANS.PL