Derby regionu łódzkiego!

zapowiedź Bełchatów

W drugiej lidze przyszedł czas na 26 kolejkę w której najciekawiej zapowiadającym się starciem będzie derbowy pojedynek pomiędzy ŁKS-em i GKS-em Bełchatów. Mecz z liczną publicznością odbędzie się w sobotę, a początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 18:00. Sędzią tego pojedynku będzie Piotr Urban z Warszawy.

W ostatnim meczu tych drużyn przy al.Unii 2 padł remis 1:1. W tamtym spotkaniu bramki strzelali dla łodzian Jewhen Radionow, a wyrównał na kwadrans przed końcem Bartłomiej Bartosiak. GKS Bełchatów na wiosnę w 4 meczach zdobył 5 punktów za co zapłacił Rafał Pawlak, jego miejsce na ławce szkoleniowej zajął Artur Derbin. Bełchatowianie liczą na efekt nowej miotły, a także odblokowanie się ich najlepszego strzelca Piotra Giela. Na boisku na pewno liderami brunatnych będą Patryk Rachwał i znany łódzkiej publiczności Mariusz Magiera.

Rycerze Wiosny w kratkę zaczęli ligowe granie, dlatego mecz z GKS-em może przynieść pewne zmiany w funkcjonowaniu drużyny, a także na stanowisku szkoleniowca łodzian. Po ostatniej wpadce w meczu ze Zniczem kibice wyrażali swoje niezadowolenie, co na pewno wpłynie na postawę najstarszego łódzkiego klubu. Po meczu Wojciech Łuczak obiecał kibicom walkę i podziękował za doping mimo niekorzystnego wyniku. Sztab szkoleniowy największy problem będzie miał z młodzieżowcami. Ciężkiej kontuzji w Kluczborku nabawił się Jakub Kostyrka, a za 4 żółte kartki pauzować będzie musiał Piotr Pyrdoł. Jedynym wyborem sztabu szkoleniowego zostaje więc Damian Guzik i Maciej Wolski, alternatywą na ławce rezerwowych będzie za pewno Oskar Koprowski, ponieważ  grający młodzieżowcy jesienią zostali wypożyczeni do innych klubów. Jacek Janowski wraz z Wojciechem Robaszkiem powinni od początku tym razem postawić na Jewhena Radionowa, ale przed tym meczem ciężko o wytypowanie składu.

 

XXVI kolejka (II liga)

14.04.2018 r. (sobota), godzina 18:00

GKS Bełchatów – ŁKS Łódź

©ŁKSFANS.PL