Dwa ostatnie sprawdziany przed inauguracją wiosny

IMG_0716

Chociaż za oknem aura typowo zimowa to już za tydzień piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zainaugurują rundę wiosenną rozgrywek II ligi. Zanim jednak przystąpią do zmagać ligowych czekają ich jeszcze dwa mecze kontrolne.

Piątek będzie dniem niezwykle pracowitym dla zawodników ŁKS. Po południu w Częstochowie podopieczni trenera Wojciech Robaszka zmierzą się z pierwszoligowym Rakowem Częstochowa, zaś pod wieczór w Łodzi podejmą trzecioligowy Sokół Aleksandrów Łódzki.

Pierwszy z przeciwników wydaje się być najbardziej wymagającym rywalem podczas zimowych gier kontrolnych. Trzeci zespół zaplecza ekstraklasy podczas okienka transferowego dokonał kilku bardzo ciekawych transferów. Drużynę z Częstochowy wzmocnili m.in. Mateusz Zachara czy Dariusz Formella. Nic dziwnego, że Raków zgłasza głośne aspiracje do awansu na najwyższy szczebel rozgrywek. Nie wiadomo jednak czy trener Marek Papszun zdecyduje się na wystawienie przeciwko „Rycerzom Wiosny” najsilniejszego składu, ponieważ również jutro jego drużyna podejmie swojego ligowego rywala – GKS Tychy.

Drugi z piątkowych rywali jest bardzo dobrze znany kibicom „biało-czerwono-białych”. Obecny lider grupy pierwszej rozgrywek trzeciej ligi, który po rundzie jesiennej wyprzedza m.in. RTS Widzew mierzył się z Łódzkim Klubem Sportowym w ostatnich latach dość często. Podopieczni trenera Piotra Kupki nie zamierzają spocząć na laurach i na wiosnę chcą powalczyć o awans na szczebel centralny. W kadrze Sokoła znajdują się dobrze znani z występów w ŁKS-ie: Olek Ślęzak, Damian Pawlak oraz Dominik Głowiński. Ostatnim zimowym wzmocnieniem naszego jutrzejszego rywala jest kolejny ex-ełkaesiak oraz nasz wychowanek Dawid Sarafiński.

Drużyna ŁKS-u zostanie jutro podzielona na dwa składy. Jeden z nich, ten teoretycznie mocniejszy wystąpi w Częstochowie, zaś potencjalni zmiennicy zagrają wieczorem przy ul. Minerskiej. Na pewno nie wystąpi powracający do zajęć po kontuzji Tomasz Margol. Pod znakiem zapytania stoi zaś występ narzekającego na uraz Rafała Kujawy.

Sparingi

Raków Częstochowa – ŁKS Łódź (Częstochowa)

23.02.2018 r. (piątek), godz. 13:30

ŁKS Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki (Łódź, ul. Minerska 9)

23.02.2018 r. (piątek), godz. 18:00

©ŁKSFANS.PL