Dwóch młodzieżowców zostanie włączonych zimą do pierwszego zespołu

Adam Ratajczyk

Adam Ratajczyk i Jakub Romanowicz to dwójka młodych zawodników z akademii klubowej, którzy od stycznia zostaną włączeni do pierwszego zespołu i rozpoczną treningi ze starszymi kolegami – poinformował na konferencji prasowej trener Kazimierz Moskal.

Nie mam wątpliwości, że to była udana runda. Początek nie był taki, jakiego oczekiwaliśmy. Pierwsze mecze u siebie nie były najlepsze. Później nastąpiła seria meczów bez porażki. Mogliśmy mieć więcej punktów, ale to jest sport. Nie przewiduję rewolucji w składzie. Do pierwszej drużyny dołączy dwóch nowych piłkarzy: Adam Ratajczyk i Jakub Romanowicz z drużyny rezerw. Będą z nami trenować. Na razie nie prowadzimy rozmów z innymi piłkarzami. – powiedział w poniedziałek trener ŁKS-u

Obaj piłkarze występują na ofensywnych pozycjach. Ratajczyk (rocznik 2002) to reprezentant Polski do lat 17. Nominalnie gra jako ofensywny pomocnik, ale może również występować jako „dziewiątka” i na skrzydle. Romanowicz (rocznik 2000) gra na pozycji skrzydłowego.

©ŁKSFANS.PL