Ekstraklasa wraca do Łodzi!

15

Co prawda nie Polska, co prawda nie na stałe, lecz na chwilę. Łodzianie dostaną szanse zmierzyć się z FC Gorodeya, jest to drużyna która w minionym sezonie (format wiosna-jesień) zajęła 8. miejsce w białoruskiej ekstraklasie. Mecz został zaplanowany na najbliższą środę, 7 lutego na godzinę 14:00. Sparing tradycyjnie odbędzie się na boisku sztucznym przy ul. Minerskiej.

Na początek, kilka słów o Białorusinach. Zespół został założony dopiero w 2004 roku w miejscowości Haradzieja. Mimo krótkiej historii drużyna zielono-białych zdołała raz stanąć na ligowym podium. Zespół przyjezdnych słynie z dobrej gry ofensywnej, jest też wstanie sprawić niespodzianki, remisując z wielokrotnym mistrzem kraju – BATE Borysów na wyjeździe 3:3. Sąsiedzi zza wschodniej granicy drugi rok z rzędu przyjeżdżają na zimowy obóz do naszego kraju, gdzie stacjonują w Gutowie Małym. W zeszłym roku rozegrali sparing z RTS-em Widzew, w którym okazali się lepsi, wygrywając 1:0. Gwiazdą drużyny jest Bojan Dubajic, napastnik, który w zakończonym sezonie był wiceliderem klasyfikacji strzelców.

Po zakończonym obozie, łodzianie nie dostali żadnego dnia wolnego i od poniedziałku ruszyli z mniejszą intensywnością do pracy. Jak zapowiada Wojciech Robaszek, po aspektach motoryczno-taktycznych przyszedł czas na kreowanie akcji i sumienne przygotowanie schematów na stałe fragmenty gry. Zespół trenuje w komplecie, po urazie i bolesnej rehabilitacji wrócił Łukasz Zagdański, który o miejsce drugiego napastnika walczyć będzie z Rafałem Kujawą, bowiem pozycja Jewhena Radionowa wydaje się być niepodważalna. Zwiększy się także rywalizacja wśród młodzieżowców. Do treningów wrócił Maciej Wolski, który podejmie walkę o pozycję z Damianem Guzikiem i Kubą Kostyrką. Po raz kolejny sztab szkoleniowy będzie miał ból głowy z powodu nadmiaru zawodników zgłaszających aspirację do gry w pierwszej jedenastce. Pierwsze decyzje personalne podjęte po obozie poznamy już w środę!

Zapraszamy wszystkich na sparing, wstęp wolny!

 

Sparing

07.02.2018r. (środa), godzina 14:00

ŁKS Łódź – FC Gorodeya

©ŁKSFANS.PL