Ełkaesiacy trenowali na głównej murawie. Dwóch nieobecnych

oboz łks

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w ramach mikrocyklu treningowego przed sparingiem z Koroną Kielce odbyli w czwartek zajęcia na głównej murawie stadionu przy Alei Unii.

W treningu wzięło udział 26 piłkarzy. Zabrakło tylko dwóch środkowych pomocników Wojciecha Łuczaka i Ricardo Guimy.

Łuczak pracował indywidualnie z powodu kontuzji palca u nogi, którego nabawił się podczas obozu w Grodzisku Wielkopolskim. Natomiast Guima pojawił się na zajęciach zespołu, ale tylko jako widz z grymasem bólu na twarzy. Portugalczyk boryka się z lekkim urazem kostki i mocno utyka. Reszta drużyny trenowała przez żadnych problemów.

Po rozgrzewce zawodnicy wykonali kilka ćwiczeń szybkościowych, a po 30 minutach rozpoczęli pracę z piłkami. Następnie ćwiczyli nad schematycznym rozgrywaniem piłki. W drugiej części zajęć trenerzy zarządzili jeszcze przetrenowanie stałych fragmenty gry, po których nie zabrakło ekwilibrystycznych uderzeń. Po pięknym trafieniu przewrotką Łukasza Sekulskiego, koledzy z zespołu chcieli również w taki sposób strzelić gola. Po kilku próbach udało się to dopiero Kamilowi Juraszkowi, który wpakował piłkę do siatki chyba w jeszcze ładniejszym stylu niż „Sekul”. Trening zakończył się strzałami z dystansu.

Szczególnie dobrze na dzisiejszym treningu wyglądali Michał Trąbka i Jewhen Radionow. Obaj piłkarze pokazywali ogromną chęć do gry i coraz mocniej pukają do drzwi pierwszego składu ŁKS-u.

Piłkarze biorący udział w czwartkowych zajęciach zespołu:

Bramkarze: Dawid Arndt, Michał Brudnicki, Michał Kołba, Dominik Budzyński.

Obrońcy: Jan Sobociński, Artur Bogusz, Adrian Klimczak, Kamil Rozmus, Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Maksymilian Rozwandowicz, Maciej Dampc.

Pomocnicy: Michał Trąbka, Patryk Bryła, Pirulo, Dani Ramirez, Maciej Wolski, Artur Sójka, Adam Ratajczyk, Dragoljub Srnić, Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Piątek, Piotr Pyrdoł.

Napastnicy: Łukasz Sekulski, Rafał Kujawa, Jewhen Radionow.

©ŁKSFANS.PL