Hit wiosny już w niedzielę!

Drwęca ŁKS

Niedzielny pojedynek z pewnością będzie najbardziej emocjonującym spotkaniem 24 kolejki III ligi (Gr. 1). O godzinie 11 w Nowym Mieście Lubawskim zmierzy się bowiem lider z wiceliderem tabeli. ŁKS po niespodziewanej porażce na wyjazd jedzie tylko w jednym celu – odzyskać fotel lidera.

Finishparkiet Drwęca bardzo dobrze zaczął rundę rewanżową. W sześciu wiosennych kolejkach niebiesko-biali zdobyli 16 punktów, wygrywając 5 meczów i dzieląc się punktami tylko z Ruchem Wysokie Mazowieckie. W ostatniej kolejce Drwęca pewnie pokonała rezerwy Jagiellonii 3:0. Mocną stroną gospodarzy z pewnością jest nieprzewidywalność ataków i skuteczność pod bramką. Aż czterech zawodników ma na swoim koncie przynajmniej osiem bramek.

W zespole ŁKS-u po porażce na własnym boisku wdarła się nerwowość. Jednak jak zapewnia prezes Tomasz Salski o pochopnych ruchach nie może być mowy. Zawodnicy odbyli między sobą rozmowę i od niedzieli chcą wrócić na zwycięskie tory. Sprzyjającą okolicznością będzie na pewno fakt, że po za rezerwowym bramkarzem- Przemysławem Kazimierczakiem. Wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera Marcina Pyrdoła. Martwić jedynie może stan infrastruktury. Piłkarze nie mogli trenować na głównej płycie, ani także na boisku hybrydowym, które poddawane jest renowacji. W Środę piłkarze trenowali w Gutowie Małym ,jednaki tam stan murawy był słaby, więc czwartkowy i piątkowy trening piłkarze odbyli na boisku sztucznym przy ul. Minerskiej 9. Do Nowego Miasta Lubawskiego łodzianie wyjadą już w sobotę, po wspólnym posiłku.

 

XXIV kolejka (III liga, grupa pierwsza)

23.04.2017 r. (niedziela), godzina 11:00

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – ŁKS Łódź

©ŁKSFANS.PL