Huraganem wiosna się zaczyna!

IMG_8615

112 dni, 2688 godzin i 161280 minut tyle kibice najstarszego klubu piłkarskiego Łodzi musieli czekać na ligowy mecz o punkty. Na szczęście to już koniec! W najbliższą niedziele ŁKS podejmie na swoim boisku drużynę Huragana Wołomin. Goście po rundzie jesiennej znajdują się w strefie spadkowej, a wyprzedają tylko outsidera rozgrywek.

Trener Marcin Pyrdoł na czwartkowej konferencji prasowej mówił, że zna styl gry drużyny z podwarszawskiej miejscowości. Huragan wzmocnił się w zimowym okienku transferowym. Przyszło dwóch obrońców, pomocnik, skrzydłowy i napastnik, a przed Wołominianami postawiono cel utrzymania się w lidze. – Nie koncentrujemy się na drużynie Huraganu, koncentrujemy się na sobie – podkreślał Pyrdoł. Łodzianie po solidnie przepracowanej zimie także spragnieni są inauguracji rozgrywek. Drużyna w czwartek trenowała na płycie boiska głównego, a w piątek szlifowała swoją formę na hybrydowym boisku przy al. Unii. Z drużyną nie ćwiczyli juniorzy, których drugi trener Jacek Jankowski zabrał na pierwszy wiosenny mecz Centralnej Ligi Juniorów do Mielca. Złą wiadomością dla kibiców powinna być także absencja na zajęciach lidera klasyfikacji strzelców - Jewhena Radionova. Napastnik ma bowiem skręcony staw skokowy i o tym czy zagra w niedzielę zdecydują lekarze. Reszta drużyny jest do dyspozycji trenera i jak deklarował na konferencji kapitan zespołu Aleksander Ślęzak gotowa do podjęcia walki o ligowe punkty. Pierwszy gwizdek sędziego został zaplanowany na godzinę 15:00.

XVIII kolejka (III liga, grupa pierwsza)

12.03.2017 r. (niedziela), godzina 15:00

ŁKS Łódź – Huragan Wołomin

©ŁKSFANS.PL