Iza zostaje z nami!

IZa

Atakująca Izabela Kowalińska jest kolejną siatkarką, która przedłużyła swój kontrakt z ŁKS Commercecon. Iza walnie przyczyniła się do zeszłorocznego wicemistrzostwa Polski, a także dołożyła swoją cegiełkę w mistrzowskim sezonie, zostając MVP pierwszego spotkania finałowego.

Kowalińska to symbol ŁKS-u w Lidze Siatkówki Kobiet. Do drużyny stworzonej przez Huberta Hoffmana dołączyła tuż po ogłoszeniu przyjęcia Biało-Czerwono-Białych do Orlen Ligi. W pierwszym sezonie łodzianki zajęły 6. miejsce w lidze przegrywając walkę o europejskie puchary z MKS-em Dąbrową Górniczą.

Drugi sezon był znacznie lepszy. Po udanym początku i jedenastu zwycięstwach z rzędu, Ełkaesianki zatrzymały się dopiero w dwunastej kolejce, przegrywając w Atlas Arenie po tie breaku z Chemikiem Police. Tamta kampania była bardzo udana, o czym świadczyć mogą tylko cztery porażki w sezonie zasadniczym. O heroicznych bojach z Developresem w półfinale nie trzeba chyba nikomu przypominać. Sił nie starczyło jedynie na finał, w którym Chemik okazał się lepszy. Nam pozostało cieszyć się z wicemistrzostwa, które i tak było sukcesem.

Iza początkowo miała nie występować w mistrzowskim sezonie. Siatkarka zapowiadała, że zrobi sobie przerwę. Długo na urlopie nie wytrzymała i wróciła do drużyny wraz z Lucie Muhlsteinową w styczniu, kiedy wokół drużyny zaczęły tworzyć się problemy. Przez dłuższy czas pozostawała rezerwową, jednak jej doświadczenie z pewnością pomogło ustawić serię finałową, była najlepsza w pierwszym meczu z Budowlanymi. Wprowadziła pewność siebie w szatnie Wiewiór, które po 21 latach wywalczyły dla Łódzkiego Klubu Sportowego ponownie mistrzostwo Polski.

Atakująca związała się rocznym kontraktem z klubem. Liczymy, że już od początku sezonu będzie na pełnych obrotach i pomoże drużynie w drugim podejściu do Ligi Mistrzyń!

©ŁKSFANS.PL