Juniorki ŁKS ze srebrnym medalem mistrzostw województwa

Juniorki2

Juniorki ŁKS SMS MG13 w swoim ostatnim meczu ligi wojewódzkiej pokonały w Bełchatowie 3:1 Skrę i tym samym zapewniły sobie srebrne medale. Łodzianki zagrają również w ćwierćfinale ogólnopolskich rozgrywek o mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej.

Przed ostatnim meczem ligi wojewódzkiej juniorek siatkarki ŁKS SMS MG13 Łódź z siedmioma zwycięstwami i dwoma porażkami na koncie zajmowały drugą pozycję w tabeli z trzema punktami przewagi nad Skrą Bełchatów. W czwartkowym meczu łodziankom do srebrnego medalu wystarczył jeden wygrany set, podopieczne trenera Krzysztofa Psiurskiego nie poprzestały na tym i wygrały cały mecz 3:1. Tym samym zrewanżowały się Skrze za porażkę w turnieju finałowym w poprzednim sezonie, która zdecydowała o tym, że to Skra zdobyła wówczas srebrny medal, a ełkaesianki brązowy. Ełkesianki do Bełchatowa pojechały bez kontuzjowanych Joanny Morżak i Anny Borek oraz leczącej uraz Sylwii Wieczorek. Z konieczności zagrały więc tylko z jedną zawodniczką na pozycji libero, a Anna Bodasińska tym razem zaczęła spotkanie jako przyjmująca.

Łodzianki już od początku spotkania wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Spokojna gra, skuteczne ataki spowodowały, że ŁKS prowadził już 15:10, jednak w tym momencie przytrafił im się przestój i straciły sześć punktów z rzędu. Na szczęście szybko opanowały swoją grę, odzyskały prowadzenie i już do końca seta nie dały sobie odebrać wygranej (25:22). Tym samym były już pewne drugiego miejsca w rozgrywkach wojewódzkich. W drugiej partii przyjezdne miały trochę problemów z przyjęciem zagrywki, bełchatowianki dobrze grały w obronie i Skra na początku seta prowadziła już 7:3. Ełkaesianki szybko odrobiły straty, wyszły nawet na prowadzenie 12:11, ale proste błędy i ogólne rozprężenie spowodowało, że to Skra pewnie wygrała tę partię 25:19, wyrównując stan spotkania.

To co pokazały ełkaesianki na początku trzeciej partii, zasługuje na uznanie. Dobra zagrywka i niesamowita gr blokiem odebrały chęć do gry gospodyniom. ŁKS w pewnym momencie prowadził już 15:4, przy czym łodzianki miały w tym secie na swoim koncie już osiem punktowych akcji blokiem. Potem jednak podopieczne trenera Krzysztofa Psiurskiego znów stanęły, mając ogromne problemy z przyjęciem z wyprowadzeniem ataku. Oddały kolejnych osiem piłek, na szczęście w porę się zreflektowały i już do końca seta kontrolując przebieg gry wygrały pewnie 25:20. W czwartej, niezwykle wyrównanej partii łodzianki niemal przez cały czas miały niewielką przewagę. W końcówce udowodniły ponownie swoją wyższość, a seta wynikiem 25:22 zakończył skuteczny atak Justyny Sagan.

Niestety, po meczu nie było wręczenia medali. Zarówno brązowe medalistki z Bełchatowa jak i srebrne z Łodzi na dekorację muszą jeszcze poczekać i pozostaje wierzyć, że ŁZPS nadrobi jak najszybciej tę wpadkę. Ciekawostką jest, że w kategorii juniorek (zawodniczek urodzonych w 1996 roku i młodszych) tylko dwie zawodniczki ŁKS są z rocznika 1996. Pozostałe jeszcze w przyszłym sezonie będą mogły reprezentować klub w tej kategorii wiekowej i poprawić wynik z tego sezonu.