Kazimierz Moskal trenerem Łódzkiego Klubu Sportowego!

Kazimierz Moskal ŁKS

Łódzki Klub Sportowy na środowej konferencji prasowej zaprezentował nowego trenera zespołu. Został nim doświadczony Kazimierz Moskal.

.

Były szkoleniowiec m.in. Pogoni Szczecin i Sandecji Nowy Sącz związał się z łódzkim klubem dwuletnim kontraktem. W skład jego sztabu szkoleniowego wejdą Maciej Musiał (asystent) i Jacek Janowski (trener bramkarzy).

51-letni Moskal jest znaną osobistością w polskiej piłce. Przed laty grał jako piłkarz w takich klubach jak Wisła Kraków, Lech Poznań czy Górnik Zabrze. Podczas kariery piłkarskiej aż cztery raz świętował tytuł Mistrza Polski. W Ekstraklasie nowy trener ŁKS-u rozegrał 283 spotkania, w których zdobył 44 bramki.

Karierę trenerską rozpoczął w 2005 roku i przez dwa lata był asystentem w Wiśle Kraków u Wernera Liczki, Jerzego Engela, Dana Petrescu, Dragomira Okuki i Adama Nawałki.

Spróbujemy zbudować zespół tak, aby za 2-3 lata powalczyć o awans do Ekstraklasy. Zaczynam pracę w poniedziałek i będę uważnie przyglądał się zawodnikom. Niewykluczone, że ktoś jeszcze odejdzie. – powiedział Kazimierz Moskal podczas konferencji prasowej

Jako pierwszy trener prowadził Wisłę Kraków (trzy razy), Termalicę Bruk-Bet Nieciecza, GKS Katowice, Pogoń Szczecin i Sandecję Nowy Sącz.

©ŁKSFANS.PL