Klima nie pojedzie na Mistrzostwa Europy

Adrian Klimczak

Lewy obrońca Łódzkiego Klubu Sportowego Adrian Klimczak nie zdobył uznania w oczach selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21 Czesława Michniewicza i nie pojedzie na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Europy. 

Popularny „Klima” był w kręgu zainteresowań Michniewicza, który obserwował go m.in. w Łodzi podczas spotkania ligowego z Rakowem Częstochowa i wypowiadał się na jego temat w samych superlatywach. Ostatecznie selekcjoner postawił na lewej obronie na Kamila Pestkę z Cracovii (ostatnie pół roku na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów).

Ostateczna 23-osobowa kadra reprezentacji Polski na ME:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (Empoli), Kamil Grabara (Aarhus), Tomasz Loska (Górnik Zabrze)

Obrońcy: Krystian Bielik (Charlton Athletic), Paweł Bochniewicz (Górnik Zabrze), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Robert Gumny (Lech Poznań), Dominik Jończy (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Kamil Pestka (Chrobry Głogów), Mateusz Wieteska (Legia Warszawa)

Pomocnicy: Patryk Dziczek (Piast Gliwice), Filip Jagiełło (Zagłębie Lubin), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Konrad Michalak (Lechia Gdańsk), Jakub Piotrowski (KRC Genk), Przemysław Płacheta (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Mateusz Wdowiak (Cracovia), Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze)

Napastnicy: Adam Buksa (Pogoń Szczecin), Dawid Kownacki (Fortuna Dusseldorf), Karol Świderski (PAOK), Paweł Tomczyk (Piast Gliwice).

©ŁKSFANS.PL