Klubowa wicemistrzyni świata w ŁKS-ie

2BCAF5379C743AFFAAA693A1C4B8850C_site

Regiane Fernanda Aparecida Bidias od przyszłego sezonu reprezentować będzie barwy Łódzkiego Klubu Sportowego. Była reprezentantka Brazylii jeszcze niedawno wraz ze swoim klubem Rexona Rio de Janeiro walczyła w Klubowych Mistrzostwach Świata, w który sięgnęła po srebrny medal.

Regiane Bidas to wielokrotna mistrzyni Brazylii, która po ostatni tytuł mistrzowski swojego kraju sięgnęła wraz z zespołem Rio de Janeiro 23 kwietnia tego roku. Wraz zespołem w maju uczestniczyła w Klubowych Mistrzostwach Świata, gdzie Rexona Rio de Janeiro wywalczyła srebrny medal, przegrywając w finale z tureckim Vakifbankiem Stambuł.

31-letnia była reprezentantka Brazylii jest nominalną przyjmującą i od nowego sezonu zagra w ORLEN Lidze, broniąc barw ŁKS-u Commercecon Łódź. - Długo szukaliśmy zawodniczki, która wzmocni naszą siłę na lewym skrzydle. Ostatecznie wybór padł na Brazylijkę i wierzę, że Regiane znacznie wzmocni nasz zespół – mówi prezes łódzkiego klubu, Hubert Hoffman. - To zawodniczka ofensywna, może również występować w ataku, a przy tym potrafi też przyjmować. Jej doświadczenie z reprezentacji Brazylii i meczów na najwyższym poziomie z pewnością przyda się w naszej drużynie – dodaje Hoffman

Nowa zawodniczka ŁKS-u ma 189 cm wzrostu i sporo trofeów na swoim koncie. Najważniejsze to wicemistrzostwo świata wywalczone z reprezentacją Brazylii w 2010 roku w Tokio. Jest drugą obok środkowej reprezentacji Polski, Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej nową zawodniczką w zespole ŁKS-u. Z klubem pożegnała się już atakująca Agnieszka Wołoszyn, kontrakty przedłużyły lub mają ważne atakująca Izabela Kowalińska, przyjmujące Agata Oleksy i Julita Rafałko, libero Krystyna Strasz i Izabella Szyjka oraz środkowa Ewa Kwiatkowska.

©ŁKSFANS.PL