Konkurs – książki do wygrania!

konkursksiazkar

18 maja na półki księgarni trafi najnowsza książka autorstwa naszego redakcyjnego kolegi Remka Piotrowskiego pod tytułem Rozkaz Trzaskać! Zapomniane akcje polskiego podziemia. Mamy dla Was dwie książki, które zgarną zwycięzcy naszego konkursu.


Czyli tym razem coś dla miłośników historii, którzy pomiędzy meczami piłkarzy, siatkarek i koszykarzy ŁKS-u mają ochotę odpocząć przy ciekawej (taką przynajmniej mamy nadzieję) lekturze.

Remek Piotrowski (autor wydanych przez DW PWN książek Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone oraz Literaci w przedwojennej Polsce. Pasje, nałogi, romanse) współpracuje z redakcją ŁKSFans.pl od pięciu lat, a tym razem zachęca do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania są dwa egzemplarze jego najnowszej książki pod tytułem Rozkaz: Trzaskać! Zapomniane akcje polskiego podziemia.

UWAGA!
KONKURS odbędzie się na forum ŁKSFans.pl: TUTAJ
Rozpoczynamy dziś wieczorem, około godziny 20:00 i wtedy też pojawi się pięć pytań.

O książce ze strony wydawcy, czyli DW PWN:
Książka „Rozkaz: Trzaskać!…” przedstawia wybrane akcje polskiego podziemia w okupowanej przez Niemców Warszawie, Krakowie, Łodzi czy Poznaniu, a także na ziemiach zagarniętych po 1939 roku przez ZSRR.
Zostały w niej opisane mniej znane lub wręcz zapomniane zamachy, akcje likwidacyjne, akcje odbicia więźniów. Każda z tych historii nadaje się na scenariusz dobrego kina sensacyjnego…
Autor opisuje przygotowania do wybranych akcji i ich przebieg, ale zwraca także uwagę na motywację i pomysłowość uczestników, a także podłoże emocjonalne i konsekwencje.

Książka nie ma aspiracji naukowych, ma natomiast formę reportażu historycznego.

Premiera książki już 18 maja 2015 roku. Życzymy miłej lektury i zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

©ŁKSFANS.PL