Konsorcjum Mosty-Łódź i SKB Development Warszawa wybuduje nową halę!

z19665717Q,Wizualizacja-hali-sportowej-przy-al--Unii

W przetargu na wybudowanie hali sportowej przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi jako najkorzystniejsza została wybrana oferta złożona przez konsorcjum Mosty-Łódź i SKB Development Warszawa, które wyceniło inwestycję na niespełna 38 mln zł.

Do konkursu na jej realizację przystąpiło dziesięć podmiotów. Konsorcjum spółek Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty-Łódź i SKB Development Warszawa koszt budowy hali wyceniło na 37 908 587,70 zł. Była to najtańsza ze złożonych ofert. Pozostałe oscylowały w przedziale cenowym od przeszło 42,1 mln zło do ponad 49,7 mln zł. Wszystkie oferty były jednak wyższe od kwoty 31,4 mln zł, jaką miasto zamierzało przeznaczyć na inwestycję, która miała być jeszcze dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Okazało się jednak, że Łódź nie może liczyć na pieniądze z ministerstwa.

W tej sytuacji w ub. tygodniu radni podjęli uchwałę o sfinansowaniu przez miasto całej budowy. Dzięki tej decyzji inwestycja będzie mogła być zrealizowana. „To naprawdę dobra informacja. Łódź czekała na taki obiekt kilkanaście lat i w końcu się doczekała. Mam nadzieję, że pod koniec przyszłego roku będzie można już z niego korzystać” – powiedział pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 14 miesięcy na zakończenie inwestycji.

www.sportowa.lodz.pl

©ŁKSFANS.PL