Koszykarze ŁKS SMS MG13 w finałach Mistrzostw Polski U20!

ŁKS SMS MG13 Półfinały U20

W rozegranym w miniony weekend w Krakowie Półfinale Mistrzostw Polski juniorów starszych (U20) koszykarze ŁKS SMS MG13 wygrali dwa z trzech meczów i zapewnili sobie awans do czołowej 8 drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej. Choć przed turniejem mało kto stawiał na naszą drużynę, zawodnicy Piotra Zycha pokazali charakter i ogromną wolę walki.

Mimo, że pierwszego dnia nie udało pokonać się faworyzowanej drużyny Trefla Sopot, okazało się, że naszych zawodników stać na podjęcie walki. Było to bardzo wyrównane spotkanie, w którym jeszcze 50 sekund przed końcem przegrywaliśmy zaledwie 6 punktami. Świetna postawa Dawida Morawca i Patryka Wala nie wystarczyła jednak do pokonania doświadczonej drużyny z Pomorza.

Po tej porażce wiadomo było, że sobotni mecz z Polonią Warszawa jest spotkaniem o „być albo nie być” w Finałach. Nasi koszykarze zagrali znakomicie w obronie (szczególne słowa uznania dla Wojtka Piery), a w ataku brylował rozgrywający świetny turniej Jacek Gwardecki. Ostatecznie pokonaliśmy drużynę ze stolicy różnicą 8 punktów. Dobrze naszą grę oddaje opis obiektywnego autora na stronie internetowej Wisły: „Zdecydowanie najlepszy mecz turnieju. Wspaniała walka fair toczona na całej długości i szerokości boiska wprawiła w zachwyt tych, którzy obserwowali zawody. Znakomita defensywa!!!…to było coś co dla prawdziwego znawcy basketu stanowi prawdziwą ucztę dla oczu i duszy“.

Niedziela była dniem ostatecznych rozstrzygnięć. Po porannym zwycięstwie Polonii z Treflem wszystko było jasne. Tylko zwycięstwo z Wisłą Kraków zapewniało nam awans. No tak, ale Wisła to też świetna drużyna! Po pierwszej wyrównanej kwarcie, kolejne dwie wygrywamy wygrywamy 54:17 i awans staje się faktem. Na ogromny szacunek zasłużył najbardziej doświadczony zawodnik naszej drużyny Dawid Morawiec, który pomimo bardzo mocno stłuczonego poprzedniego dnia mięśnia dwugłowego, już w pierwszej połowie meczu z Wisłą zebrał z tablicy 13 piłek (choć to rozgrywający).

W Finałach, które rozegrane zostaną w połowie marca zmierzymy się w grupie z drużynami SKM Zastal Zielona Góra, KS Rosa Sport Radom oraz MKS Start Lublin.

Barw drużyny ŁKS SMS MG 13 bronili: Wojtek Piera, Dawid Morawiec, Jacek Gwardecki, Patryk Wal, Robert Kowalczyk, Michał Glabuś, Patryk Purta, Olek Fabiszewski, Mateusz Grabowski, Maciek Kochaniak, Piotr Łucka, Adam Bartkiewicz, Paweł Tomczak, Daniel Sędłak. Trenerzy: Piotr Zych, Rafał Antoszewski.

 

Wyniki naszego zespołu:

ŁKS SMS MG13 – Trefl Sopot 65:76 (20:20, 15:19, 18:23, 12:14)

Punkty dla ŁKS: Morawiec 18, Wal 14, Gwardecki 9, Kowalczyk 7, Piera 6, Kochaniak 3, Grabowski2, Bartkiewicz 2, Łucka 2, Fabiszewski 2.

 

ŁKS SMS MG13 – Polonia Warszawa 60:52 (18:8, 13:20, 14:12, 15:12)
Punkty dla ŁKS: Gwardecki 25, Morawiec 8, Kowalczyk 8, Piera 7, Wal 6, Fabiszewski 6,.

 

ŁKS SMS MG13 – TS Wisła Kraków 76:49 (16:14, 31:12, 23:5, 6:18)

Punkty dla ŁKS: Wal 19, Bartkiewicz 12, Gwardecki 12, Kowalczyk 10, Piera 8, Kochaniak 5, Łucka 5, Morawiec 3, Tomczak 2.

 

 

©ŁKSFANS.PL