Krystyna Strasz zostaje w ŁKS-ie Commercecon Łódź

AU3R5258

Krystyna Strasz dołączyła do zespołu ŁKS-u w listopadzie ubiegłego roku i stała się ważną postacią drużyny, która sezon zakończyła na 6. miejscu w ekstraklasie. Libero łódzkiego zespołu zdecydowała się przedłużyć kontrakt z klubem i w kolejnym sezonie również zagra w biało-czerwono-białych barwach.

Krystyna Strasz, która całą swoja siatkarską karierę spędziła w Dąbrowie Górniczej, decyzję o dołączeniu do beniaminka ORLEN Ligi podjęła dość późno, bo w listopadzie 2016 roku. Niezwykle sympatyczna libero szybko stała się mocnym punktem zespołu, który po niezłej końcówce sezonu zajął ostatecznie szóste miejsce w ekstraklasie.

- Mieliśmy propozycję zatrudnienia innych libero, jednak wiedzieliśmy, że Krysia sprawdziła się w naszej drużynie – przyznał prezes ŁKS Commercecon Łódź, Hubert Hoffman. – Dlatego też rozmowy najpierw zaczęliśmy właśnie z nią, a ponieważ zawodniczka również chciała zostać w Łodzi i grać nadal dla nas, w miarę szybko osiągnęliśmy porozumienie. Bardzo się cieszymy, że Krysia zostaje w ŁKS-ie i mamy nadzieję wspólnie powalczyć o coś więcej – zdradza prezes klubu.

30-letnia libero jest kolejną po Ewie Kwiatkowskiej siatkarką, która przedłużyła kontrakt z ŁKS-em. Według zapewnień działaczy łódzkiego klubu, w drużynie ma pozostać większość podstawowych zawodniczek poprzedniego sezonu. ŁKS podpisał również umowę z reprezentacyjną środkową, Zuzanną Efimienko-Młotkowska, ale to nie koniec wzmocnień. Niedługo do klubu może dołączyć nowa przyjmująca.

©ŁKSFANS.PL