ŁKS SMS MG13 – KS Księżak Łowicz 71:59

1476524_850582184962772_744036852303070775_n

Gdyby przed meczem spojrzeć na tabelę i na doświadczenie zawodników obu drużyn, każdy stawiałby dzisiaj na zwycięstwo drużyny z Łowicza. Na szczęście to sport i na szczęście nie zawsze faworyt wygrywa!

Podczas prezentacji przed meczem duże brawa zebrali byli zawodnicy ŁKS grający obecnie w Łowiczu – nasz wieloletni kapitan Piotr Trepka, Bartek Bartoszewicz i Marcin Kuczmera. Na tym sentymenty skończyły się ;)

Przyzwyczailiśmy się, że w meczach młodych koszykarzy ŁKS SMS MG13 początek to zawsze trema i respekt przed rywalem. Dzisiaj było na szczęście zupełnie inaczej. Nasi zawodnicy od pierwszej minuty spotkania grali agresywnie w obronie i co nie było ostatnio mocną stroną tej drużyny – bardzo skutecznie w ataku. Goście, którzy przed meczem sprawiali wrażenie bardzo pewnych siebie zostali szybko sprowadzeni na ziemię celnymi trójkami i dokładnie rozgrywanymi akcjami ŁKS. Cała pierwsza kwarta to koncertowa gra ełkaesiaków, tradycyjnie pobudzanych do walki przez naładowanego pozytywną energią Kubę Borowskiego.

W drugiej kwarcie łowiczanie zbliżyli się na 4 punkty dzięki dobrej grze doświadczonego i bardzo silnego Jakuba Dryjańskiego. My w tym czasie (przed pierwsze 5 minut 2 kwarty) nie zdobywamy punktu. Na szczęście w kolejnych akcjach za 3 punkty trafiają Adrian Kaczmarek i Kuba Borowski i na tablicy pojawia się wynik 30:20. Kolejne celne rzuty Jacka Gwardeckiego i Wojtka Piery sprawiły, że na przerwę schodzimy mając 12 punktów przewagi.

Po dobrym początku trzeciej kwarty znowu zdarzył nam się 5 minutowy przestój i 10 niewykorzystanych posiadań piłki. Na szczęście łowiczanie nie wykorzystują tego i 3 minuty przed końcem kwarty znowu prowadzimy 11 punktami (45:34). W końcówce tej kwarty to jednak goście są skuteczniejsi i po 3 kwarcie prowadzimy tylko 48:44, a licznie dopingujący nas kibice (policzone 200 osób) są pełni obaw …(podsłuchane) „a było tak pięknie” ;)

Początek ostatniej kwarty to dalsze odrabianie strat przez gości. W 32 minucie na tablicy pojawia się wynik 48:47 i kibice szykują się na duże emocje. Jednak w tym momencie to młodzi zawodnicy ŁKS SMS MG13 pokazali klasę. Kolejne minuty wygrywają 13:0 i 4 minuty przed końcem prowadzimy 61:47. Bardzo spokojnie dogrywamy mecz do końca ostatecznie wygrywając 71:59. Brawa dla całej drużyny!