Mamy pierwsze zwycięstwo koszykarzy!

1476524_850582184962772_744036852303070775_n

W niedzielne popołudnie koszykarze ŁKS SMS MG13 podejmowali w Hali Sportowej Polonię Warszawa. Obie drużyny nie zaznały jeszcze słodyczy zwycięstwa w tym sezonie i z bilansem 0:4 zamykały tabelę II Ligi grupy B.

Początek nie napawał optymizmem. To niestety staje się już tradycją, że zaczynamy mecz spięci i musimy gonić przeciwnika (pierwsze 5 minut przegrywamy 5-14).  Od tego momentu 2 i pół kwarty toczy się walka kosz za kosz, ale cały czas to goście prowadzą różnicą 8-10 punktów. Dobre zawody w tym czasie rozgrywa Filip Tonkiel (11 punktów i 4 zbiórki w 12 minut), a także debiutujący po kontuzji Jakub Borowski, na co dzień trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata. To jego nieskończone pokłady energii dają naszym zawodnikom impuls do walki. Na koniec trzeciej kwarty mamy jednak nadal 7 punktów straty. Widać jednak, że powoli przejmujemy mecz dzięki bardzo agresywnej obronie. To nie był po raz kolejny w naszym wykonaniu pokaz gry ofensywnej (54,5% za 2 punkty,  1/10 za 3 punkty, 11 niecelnych rzutów osobistych).

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 4 kwarcie, w której pozwoliliśmy rywalom zdobyć tylko 4 punkty, sami zdobywając 21. Bohaterem meczu został Wojtek Piera, który zdobył w tej części gry kilka bardzo ważnych punktów. Głośny doping kibiców (130 – rekord sezonu), wielka determinacja w obronie i wreszcie w miarę skuteczna gra w ataku sprawiły, że goście zupełnie pogubili się i nie nawiązali w końcówce walki. Mamy pierwsze zwycięstwo!

ŁKS SMS MG13 – Polonia Warszawa 70:60 (16:25, 17:16, 16:15, 21:4)
Punkty dla ŁKS: Wojciech Piera 17, Jakub Borowski 12, Filip Tonkiel 11, Jacek Gwardecki 10, Arkadiusz Świt 8, Patryk Wal 7, Damian Nowak 3, Maciej Kochaniak 2, Adrian Kaczmarek 0, Jakub Mazurowicz 0.