Mecz przyjaźni na 110-lecie Łódzkiego Klubu Sportowego

DSC_3304

W sobotnie popołudnie kibiców ŁKS-u Łódź czeka nie lada gratka. Obok stadionu przy Alei Unii 2 odbędzie się Ełkaesiacki Piking Pokoleń i mecz sparingowy Rodowitych Łodzian z zaprzyjaźnionym GKS-em Tychy. 

Sympatycy Łódzkiego Klubu Sportowego będą mieli okazję po raz pierwszy w Łodzi przyjrzeć się nowym zawodnikom i trenerowi Kazimierzowi Moskalowi. Dodatkowo na trybunach powinna panować wyśmienita atmosfera, bo zagramy z naszymi Tyskimi przyjaciółmi.

W obozie beniaminka Nice 1 Ligi doszło do wielu zmian w kadrze. Z klubu odeszli Przemysław Kocot, Damian Guzik, Paweł Pyciak, Tomasz Margol, Przemysław Kazimierczak, Łukasz Zagdański i Filip Burkhardt. Ich miejsce zajęli Bartłomiej Kalinkowski, Paweł Wojowski, Jan Grzesik, Michał Brudnicki, Kamil Żylski i Dani Ramírez.

ŁKS rozegrał już podczas okresu przygotowawczej jeden sparing w Płocku z tamtejszą Wisłą. Gracze trenera Moskala wygrali 3:1 po golach Radionowa, Kujawy i Żylskiego.

Nowy trener Rycerzy Wiosny zamierza w tym spotkaniu wystawić dwie różne jedenastki na każdą z połów. Ponadto w meczu z Tychami ma wystąpić Dani Ramírez. Hiszpan jako jedyny z nowych zawodników nie zagrał w Płocku, ale teraz będzie miał okazję zaliczyć nieoficjalny debiut w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego.

Sobotni rywal Łodzian, GKS Tychy w bardzo dobrym stylu zakończył poprzedni sezon na zapleczu Ekstraklasy. Podopieczni byłego trenera ŁKS-u Ryszarda Tarasiewicza zajęli na koniec kampanii czwarte miejsce ze stratą tylko trzech punktów do miejsca premiowanego awansem.

W drużynie Trójkolorowych nie brakuje piłkarzy znanych z gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Barw klubu ze Stadionu Miejskiego w Tychach bronią m.in. Piotr Ćwielong, Łukasz Grzeszczyk, Konrad Jałocha czy Łukasz Bogusławski. Latem GKS dokonał dwóch transferów i od nowego sezonu przy ulicy Edukacji będą występować Piotr Giel (ostatnio GKS Bełchatów) i Wojciech Szumilas (Legionovia Legionowo). Trener Tyszan w sobotę zabierze do Łodzi kilku młodych zawodników z akademii oraz testowanego Cheicka Alana Diarrę.

W sobotę atrakcji z pewnością nie zabraknie i miejmy nadzieję, że piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zaprezentują się równie dobrze jak z Wisłą Płock.

Gorąco zachęcamy do stawienia się w sobotę o godzinie 15 obok trybuny Stadionu Miejskiego. Początek spotkania trzy godziny później. 

©ŁKSFANS.PL