Motor Lubawa – podbudować morale przed derbami!

Lubawa wyjazd

Drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego, mimo ciągłej straty 2 punktów do lidera rozgrywek III ligi (gr. 1), konsekwentnie wykonuje pracę na treningach, a na rozliczenie całego sezonu przyjdzie czas dopiera po 34 ligowej kolejce. Na 7 meczów przed końcem łodzian czeka wyjazd do Lubawy, miejscowości w której biało-czerwono-białych gościć będzie Motor.

Drużyna z ziemi Chełmińskiej ma obecnie najlepszy sezon w swojej historii. Pierwszy raz awansowała na III ligowy szczebel rozgrywkowy, jednakże widać przepaść jaka dzieli Motor z całą resztą stawki. Gospodarze sobotniego meczu nie wygrali ani razu, notując tylko 5 remisów i z dorobkiem 5 punktów po 27 kolejkach zajmują ostatnie miejsce w tabeli, będąc jednocześnie pewni spadku z ligi. W minioną środę gracze z Lubawy odpadli także z 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski, ponieśli oni porażkę z A-klasowym Jeziorakiem Iława 3:1.

Jesienią ŁKS pewnie pokonał przy al. Unii zespół Motoru 4:0, bramki w tamtym meczu strzelali Mariusz Cichowlas, Aleksander Ślęzak i dwie Jewhen Radionow. Jutrzejszy mecz na pewno będzie różnił się od tamtego spotkania. Łodzianie pod wodzą nowego szkoleniowca Wojciecha Robaszka wracają na odpowiednie – zwycięskie tory. W poprzedniej kolejce pokonali na własnym boisku Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1. A bramki dla łodzian strzelali niezawodny Jewhen Radionow i Patryk Szymański, który wreszcie się odblokował. Ełkaesiacy do Lubawy ruszą w dniu meczu z samego rana, jednak do klubowego autokaru nie wsiądzie najmocniejsza kadra. Zabraknie na pewno Kamila Rozmusa i Łukasza Kopki, obaj ostatnio zostali ukarani żółtymi kartkami i czeka ich przymusowa pauza. W regularnym treningu są już natomiast Patryk Bryła, Maks Rozwandowicz i Jewhen Radionow i będą oni do dyspozycji trenera. Warto jeszcze pamiętać, że zagrożeni pauzą w meczu derbowym będzie 3 naszych zawodników: Damian Guzik, Mateusz Gamrot i właśnie popularny „Żenia”. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o godzinie 17:00.

 

XXVIII kolejka (III liga, grupa pierwsza)

13.05.2017 r. (sobota), godzina 17:00

Motor Lubawa – ŁKS Łódź

©ŁKSFANS.PL