Najdalszy wyjazd w rundzie!

DSC_3174

II liga jest już na ostatniej prostej. Po 31 kolejce, PZPN wyznaczył ostatni termin na nadrobienie ligowych zaległości, tak by po dniu dzisiejszym wszystkie ekipy miały po tyle samo spotkań rozegranych. Destynacją Ełkaesiaków w środku tygodnia jest Stargard Szczeciński, a rywalem miejscowi Błękitni. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00. Mecz będzie można śledzić na stronie internetowej Błękitnych.

Drużyna ze Stargardu jest najbardziej nieobliczalną drużyną ligi. Przed pasmem czterech porażek, gospodarze zanotowali passę czterech zwycięstw. W ostatniej kolejce udało im się nawiązać do zwycięskiego szlaku wygrywając na wyjeździe w Rybniku 3:2. Wieloletnim trenerem zespołu jest Krzysztof Kapuściński i to pod jego wodzą Błękitni osiągnęli historyczny sukces 3 lata temu, kiedy to dotarli do półfinału Pucharu Polski. Kibice ŁKS-u z drużyny rywala mogą kojarzyć przede wszystkich Wojciecha Fadeckiego, który zimą był kuszony przez działaczy klubu z al.Unii. Jesienią w Łodzi to łodzianie okazali się lepsi o jedną bramkę wygrywając 2:1. Decydującego gola na 10 minut przed końcem zdobył Patryk Bryła.

W drużynie ŁKS-u panują raczej smutne nastroje. Po zwycięstwie z Radomiakiem, łodzianie dostali gong w postaci porażki na wyjeździe w Krakowie. Nie sama porażka jest najgorsza, a fakt, że drużyna została wykartkowana, a trzech zawodników zostało zawieszonych. W środowym meczu Wojciech Robaszek nie będzie mógł postawić na Kamila Juraszka, Damiana Guzika i Patryka Bryłę. W ich miejsce do osiemnastki meczowej powrócili Tomasz Margol i Lukas Bielak. Dla Lukasa będzie to okazja na pokazanie się od pierwszej minuty na boisku.

XXIX kolejka (II liga)

05.05.2018 r. (sobota), godzina 17:00

Wisła Puławy – ŁKS Łódź

©ŁKSFANS.PL