Najważniejszy sprawdzian w sezonie!

Zapowiedź Radomiak

Wraz ze zbliżającym się czerwcowym końcem sezonu, nerwy kibiców są wystawiane na wielkie próby. Kolejnym meczem pełnym emocji przy al. Unii będzie jutrzejsze starcie Rycerzy Wiosny z Radomiakiem Radom. Oba kluby mają po 50 oczek w ligowej tabeli i balansują między najniższym stopniem podium, a miejscem barażowym. Pierwszy gwizdek sędziego Mirosława Góreckiego rozbrzmi o godzinie 17:30.

Drużyna z Radomia trzeci sezon z rzędu próbuję awansować do Nice 1 ligi. W tamtym sezonie RKS zajął nawet czwarte miejsce, ale w barażach lepsza okazała się Bytovia Bytów, która rozbiła Warchołów w dwumeczu 6:0. Prezesem tego klubu jest znany były sędzia piłkarski Sławomir Stempniewski, szerzej znany jako Pan Sławek z Ligi + Extra. W drużynie zielono-białych początek wiosny był nerwowy, posadą zapłacił za to Jerzy Cyrak, którego pod koniec kwietnia zastąpił Grzegorz Opaliński. Pod wodzą nowego trenera Radomiak odniósł dwa zwycięstwa, pokonując GKS Jastrzębie i Znicza Pruszków.

Optymistycznie do jutrzejszego meczu podchodzić nie mogą kibice ŁKS-u. Drużyna po porażce ze Stalową Wolą zdołała zdobyć zaledwie punkt na wyjeździe w Puławach. Widać w drużynie zmęczenie intensywnością rundy rewanżowej. Sztab szkoleniowy konsekwentnie jednak stawia na jedną jedenastkę, jakby zapominając o zmiennikach. W dalszym ciągu Wojciech Robaszek i Jacek Janowski nie mają do dyspozycji Tomasza Margola i Jakuba Kostyrki. Do treningów z drużyną wrócił już Lukas Bielak, który przez ostatnie dwa tygodnie był przeziębiony. Żaden z zawodników także nie musi pauzować za kartki, ale przed żółtą kartką szczególnie powinni się strzec Kamil Juraszek i Łukasz Zagdański.

XXX kolejka (II liga)

09.05.2018 r. (środa), godzina 17:30

ŁKS Łódź – Radomiak Radom

©ŁKSFANS.PL