Nowa hala przy al. Unii 2 dofinansowana przez miasto!

z19665717Q,Wizualizacja-hali-sportowej-przy-al--Unii

Dobre wiadomości dotarły do nas wczoraj z sesji Rady Miejskiej. Po dość długim oczekiwaniu zostało na niej przegłosowane dofinansowanie nowej hali sportowej, która ma zostać wybudowana na terenach przy al. Unii Lubelskiej 2.

Przypominamy, że na realizację tej inwestycji środki miało przekazać Ministerstwo Sportu i Turystyki. Skończyło się jednak tylko na obietnicach i to nasze miasto w całości musiało wziąć na siebie pokrycie kosztów z nią związanych. Wczoraj łódzcy radni podjęli decyzję o tym, że dodatkowe pieniądze zostaną przekazane i hala będzie mogła powstać. Teraz zostanie rozpisany kolejny przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawca.

Warto dodać, że największym oponentem powstania hali na terach przy al. Unii Lubelskiej 2 był radny PiS – Rafał Markwant, który nie ukrywa swoich sympatii do czerwono-biało-czerwonych barw. Jego mało racjonalne argumenty nie przemówiły jednak do pozostałych osób zasiadających w Radzie Miejskiej.

Autorem projektu nowej hali sportowej jest firma Bonae Res z Krakowa. Przedmiotem projektu jest obiekt dla 3062 widzów w tym 2174 widzów na trybunach stałych i 888 widzów na trybunach rozsuwanych (teleskopowych) wraz z towarzyszącymi funkcjami umożliwiającymi prawidłowe funkcjonowanie obiektu. Obiekt ma spełniać funkcje sportowe i rekreacyjne. Jest przewidziany do organizowania imprez sportowych krajowych w trzech podstawowych dyscyplinach:

– piłka ręczna
– piłka siatkowa
– koszykówka

oraz innych wymagających areny o podobnej wielkości.

Projektowana hala będzie stanowić zaplecze treningowe dla imprez międzynarodowych organizowanych w Atlas Arenie. Hala sportowa spełnia wymagania stawiane przez PZKosz,Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Polski Związek piłki Ręcznej w zakresie przeprowadzania mistrzostw polski. Dodatkowo pełni ona funkcję sali treningowej Atlas Areny. Takie rozwiązanie umożliwia przeprowadzenie w kompleksie zawodów rangi mistrzostw Europy i Świata w piłce ręcznej, siatkowej i koszykówce. Hala zostanie wyposażona w komplet niezbędnych instalacji, zgodnie ze stosownymi przepisami i wymogami Ppoż, SANEPID i BHP.

Forma obiektu

Budynek jest prosty w formie architektonicznej, wyróżniony czerwonym kolorem elewacji. Czerwień bryły stanowi kontrast do kolorystyki Atlas Areny i stadionu. To świadoma decyzja, która w założeniu projektantów ma wzmocnić oddziaływanie przestrzenne całości.
Przed głównym wejściem do projektowanej hali sportowej wytworzono wygodny plac wejściowy. Jego wielofunkcyjność połączona z obszernością pozwala korzystać z niego przez wozom transmisyjnym podczas imprez w Atlas Arenie oraz na stadionie. Na placu tylnym zaprojektowano parking dla samochodów osobowych.

Funkcja obiektu

Arena główna ma przy rozłożonych trybunach teleskopowych wymiary 54×28 metrów, oraz 54×38,2 m przy trybunach złożonych. Trybuny posiadają pełną widoczność pola gry dla wszystkich trzech głównych dyscyplin sportowych (siatkówki, koszykówki oraz piłki ręcznej). Po złożeniu trybun teleskopowych arena może zostać podzielona na trzy niezależne boiska treningowe dla siatkówki lub koszykówki. Na parterze znajduje się hol główny, zespoły szatniowe dla zawodników, pomieszczenia dla przedstawicieli mediów oraz pomieszczenia techniczne i magazyny.

Na I piętrze przeznaczonym dla kibiców znajdują się dwa punkty gastronomiczne, zespoły sanitariatów dla widzów oraz pokój dla matki z dzieckiem.

Na II piętrze zlokalizowano loże VIP, miejsca dla mediów oraz zaplecze administracyjne budynku – biura oraz zaplecze socjalne i sanitarne pracowników obiektu. Przewidziano 13 lóż VIP.

z19665717Q,Wizualizacja-hali-sportowej-przy-al--Unii

©ŁKSFANS.PL