O medale! ŁKS Commercecon – Developres SkyRes Rzeszów

32

Siatkarki ŁKS Commercecon, które znalazły się w najlepszej czwórce ligi, zmierzą się w Atlas Arenie w czwartek 19 kwietnia z Developresem SkyRes Rzeszów. Rozpoczyna się wielka gra o medale!

Tabela po fazie zasadniczej nie kłamie. ŁKS, który jeszcze w poprzednim roku zdawał się być dla niektórych nieproszonym gościem (a zajął wtedy szóste miejsce w lidze), w tym sezonie jest wśród najlepszych. To oczywiście już jest ogromny sukces, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, a biało-czerwono-białe nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

ŁKS Commercecon zakończył fazę zasadniczą na trzecim miejscu w tabeli (61 punktów, 22 zwycięstwa i tylko 4 porażki!) i w nagrodę zagra o medale! To co jeszcze kilkanaście miesięcy temu wydawało się nierealne, wkrótce może stać się faktem. Oczywiście droga do sukcesu jeszcze bardzo daleka, tym bardziej więc siatkarkom ŁKS-u potrzebne jest wsparcie kibiców. To dla nich przecież i dla całej Łodzi będą walczyły w fazie play-off.

Sytuacja jest prosta. W grze o tytuł mistrzowski pozostała wielka czwórka – Chemik Police, Developres SkyRes Rzeszów, ŁKS i Budowlani. Nasza drużyna, która po raz ostatni (i jedyny zarazem) z tytułu mistrzowskiego cieszyła się w 1983 roku, a z medalu mistrzostw Polski trzy lata później, w walce o wielki finał zmierzy się z zespołem z Rzeszowa.

Jako, że rywalki zajęły drugie miejsce w lidze (z przewagą trzech punktów nad trzecimi łodziankami), pierwszy mecz zostanie rozegrany na ich parkiecie (16 kwietnia), z kolei drugi – w czwartek 19 kwietnia – w Atlas Arenie. Gra toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. W przypadku stanu remisowego po dwóch spotkaniach, trzecie zostanie rozegrane w Rzeszowie.

W pierwszym rozegranym w Rzeszowie na początku grudniu meczu pomiędzy tymi drużynami lepsze okazały się łodzianki, które po zaciętym boju zakończonym tie-breakiem pokonały faworyta. Takim samym wynikiem (3:2 dla ŁKS-u) zakończył się marcowy pojedynek w Atlas Arenie. Łódzkie siatkarki wiedzą więc jak pokonać tego przeciwnika, z pewnością nie są na straconej pozycji i to pomimo tego, że Developres po raz ostatni przegrał seta pod koniec marca, a potem zanotował trzy zwycięstwa 3:0.

O fantastycznej postawie sympatyków Łódzkiego Klubu Sportowego podczas finałowego starcia o Puchar Polski mówiła i pisała niedawno cała Polska, a nie inaczej było po ostatnim derbowym pojedynku z Budowlanymi, warto więc po raz kolejny potwierdzić, że to właśnie ŁKS posiada najlepszych siatkarskich kibiców w kraju. Pokazaliśmy już w tym sezonie, że kibicowskie mistrzostwo należy do nas, ale w play-offach dajmy z siebie 1908%! Mecz znów pokaże Polsat Sport.

Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego, którzy na medal mistrzostw Polski w grach zespołowych czekają od piętnastu lat (w 2003 roku brąz zdobyły koszykarki) są w stanie stworzyć niezapomnianą atmosferę i pomóc drużynie w spełnieniu marzeń. Gorąco więc zachęcamy, aby każdy fan klubu świętującego w tym roku 110. rocznicę powstania, bez względu na to czy jest miłośnikiem siatkówki czy też nie, tego dnia wybrał się do Atlas Areny. Emocje gwarantowane!

Bilety na mecz ŁKS Commercecon – Developres SkyRes Rzeszów, który odbędzie się w czwartek 19 kwietnia, można kupić stacjonarnie w Sklepie Kibiców ŁKS Łódź i w dniu meczu w Atlas Arenie.

Panie i Panowie, walczymy o medale mistrzostw Polski!

©ŁKSFANS.PL