Oceny piłkarzy po meczu z Wisłą Płock

Przemysław Sajdak

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego w miniony weekend przegrali piąty mecz z rzędu w PKO BP Ekstraklasie. Tym razem podopieczni Wojciecha Stawowego musieli uznać wyższość Wisły Płock (0:2). Przedstawiamy oceny piłkarzy w skali od 1 do 10. 

Dawid Arndt

Dawid Arndt: Zaliczył swój debiut w pierwszym zespole ŁKS. Wydaje się, że przy pierwszej bramce mógł wyjść z bramki i prawdopodobnie ubiegłby Sheridana. Przy trafieniu Tomasika raczej bez szans. Po utracie tych dwóch bramek się nie załamał i wybronił kilka groźnych sytuacji. Na szczególne brawa zasługują interwencje przy strzałach Sheridana, Angielskiego i Urygi. Powinien dostać kolejne szanse w bramce ŁKS.

Ocena: 5

Średnia ocen w sezonie 2019/20: 5,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Jan Grzesik

Jan Grzesik: Mało było go widać z przodu, ale było to spowodowane zadaniami taktycznymi. Przy wyprowadzeniu piłki przez ŁKS występował jako trzeci stoper, a Carlos Moros szedł wyżej na pozycję defensywnego pomocnika. W obronie poprawnie, ale przez to ustawienie go bardziej z tyłu nie miał szans na pokazanie swoich atutów.

Ocena: 4

Średnia ocen w sezonie 2019/20: 4,39

carlos moros gracia

Carlos Moros Gracia: Prawdopodobnie najgorszy występ Hiszpana od momentu dołączenia do klubu z Alei Unii. Pierwsza bramka obciąża zdecydowanie jego konto. Przegrał pojedynek biegowy z Sheridanem. Miał bardzo dużo strat i od samego początku źle wszedł w ten mecz. W taktyce trenera na ten mecz w akcjach ofensywnych grał jako defensywny pomocnik, a gdy atak pozycyjny prowadzili płocczanie to dołączał do Dąbrowskiego w ustawieniu z czterema obrońcami.

Ocena: 2

Średnia ocen w sezonie 2019/20: 4,16

dabrowski-245x330

Maciej Dąbrowski: Tym razem zaprezentował się ciut lepiej niż jego partner z środka obrony. Jednak w kilku akcjach widać było problemy „Dąbka” ze zwrotnością i szybkością. W drugiej połowie aktywny przy w ofensywie i doszedł do piłki po dośrodkowaniach kolegów. Najbliżej gola był po swoim dobrym wyjściu z własnej połowy, gdzie dograł piłkę na skrzydło do Ratajczyka, a ten wrzucił mu na doskonale na głowę. Zabrakło centymetrów. Przy drugiej bramce dla Wisły złamał linię spalonego.

Ocena: 3

Średnia ocen w sezonie 2019/20: 3,90

Jan Sobociński

Jan Sobociński: Jeden z lepszych występów Janka w ostatnich tygodniach. Posłał kilka kapitalnych długich piłek do kolegów z zespołu i w ofensywie mocno się podłączał. Bardzo często widzieliśmy go pod polem karnym rywali. Miał kilka błędów w defensywie, ale bez większych konsekwencji. Zmieniony w 68 minucie przez Sekulskiego, co było dziwną decyzją sztabu szkoleniowego, bo Janek był jednym z najlepszych piłkarzy ŁKS na boisku.

Ocena: 5

Średnia ocen w sezonie 2019/20: 3,88

Ricardo Guima

Ricardo Guima: Starał się wziąć na siebie ciężar rozgrywania akcji z różnym skutkiem. Parę razy fajnie krótkim podaniem przeszywającym środkowa linię uruchamiał kolegów z zespołu. Drugie oblicze Guimy to błędy w przyjęciu piłki, głupie straty i nie potrzebne faule. W końcówce obejrzał żółtą kartkę, która wyklucza go z gry w spotkaniu z Wisłą Kraków.

Ocena: 4

Średnia ocen w sezonie 2019/20: 4,37

Przemysław Sajdak

Przemysław Sajdak: Najsłabiej zagrał ze wszystkich młodzieżowców, ale nie był to jego jakiś bardzo słaby mecz. Zbyt często gra na alibi, boi się wziąć odpowiedzialności. Widać, że brakuje mu kilku kilogramów. Przegrywał bardzo dużo pojedynków z Furmanem. W pierwszej połowie miał dobrą okazję do uderzenia piłki w kierunku bramki, ale się zawahał i szukał partnerów w polu karnym Wisły.

Ocena: 3

Średnia ocen w sezonie 2019/20: 4,0

Maciej Wolski

Maciej Wolski: Typowy Wolski – dużo biegał, był zadziorny, walczył o każdą piłkę, ale z różnym skutkiem. Miał w tym meczu od tyłu rozgrywać piłkę z Morosem, ale bardzo mało razy miał okazję do tego. Brakowało w tym meczu trochę pojedynków Wolskiego jeden na jeden, aby zrobić przewagę kolegom z drużyny.

Ocena: 4

Średnia ocen w sezonie 2019/20: 4,54

Adam Ratajczyk

Adam Ratajczyk: Pierwsza połowa do zapomnienia, ale w drugiej mocno się uaktywnił. Robił sporo zamieszania na lewym skrzydle. Zaliczył kilka dobrych wrzutek i prawy obrońca Wisły miał sporo kłopotów z Ratajem. Bliski zdobycia gola na 2:1.

Ocena: 4

Średnia ocen w sezonie 2019/20: 4,38

Michał Trąbka

Michał Trąbka: W rozegraniu piłki grał mocno na alibi. Jako ofensywny pomocnik powinien dużo grać do przodu, ale większość jego podań to zagrania do tyłu lub w poprzek. Nie potrafił uruchomić wyżej ustawionych kolegów dobrym podaniem, jak choćby w kilku akcjach robił to Guima. Na plus jedna bardzo dobra indywidualna akcja prawym skrzydłem, po której wyłożył piłkę do Ratajczyka, ale jego strzał obronił Kamiński.

Ocena: 3

Średnia ocen w sezonie 2019/20: 4,23

wrobel-245x330

Jakub Wróbel: Poza jednym dobrym strzałem z dystansu mało dobrego można powiedzieć o tym występie Kuby. Potrafi dobrze zgrać piłkę tyłem do bramki czy zastawić się, ale nie przynosi to żadnych korzyści drużynie.

Ocena: 3

Średnia ocen w sezonie 2019/20: 3,33

Pirulo

Pirulo: Wszedł na plac gry jako pierwszy. Występ podobny do większości w tym sezonie. Coś próbował indywidualnie zrobić, ale z bardzo mizernym skutkiem. Na plus jedna wrzutka z rzutu wolnego po której bliski zdobycia gola był Dąbrowski. Zaliczył sporo strat i nieudanych dryblingów.

Ocena: 3

Średnia ocen w sezonie 2019/20: 4,10

Łukasz Sekulski

Łukasz Sekulski: Wszedł na nieco ponad 20 minut za Jana Sobocińskiego. Niczym ciekawym się nie wyróżnił. Nie pomógł zespołowi odwrócić losów spotkania.

Ocena: 3

Średnia ocen w sezonie 2019/20: 3,88

antonio dominguez

Antonio Dominguez: Grał zbyt krótko, aby go ocenić.

Ocena: brak

Średnia ocen w sezonie 2019/20: 4,1

©ŁKSFANS.PL