Odskoczyć grupie pościgowej!

Zapowiedź Olimpia Elbląg

Na 10 kolejek przed końcem sezonu ŁKS zajmuję miejsce premiowane awansem do Nice 1 ligi. Wyjazdowe spotkanie z Olimpią Elbląg może okazać się kluczowe w sezonie, bo ewentualne zwycięstwo pomoże odskoczyć grupie pościgowej na 7 punktów. Początek hitowego sobotniego starcia w Elblągu jest zaplanowany na 16:00. Rozjemcą tego pojedynku będzie Marcin Liana.

Drużyna Olimpii dobrze weszła w rundę wiosenną wygrywając dwa pierwsze. Szybką jednak złapali zadyszkę i w ostatnich trzech meczach zdobyli zaledwie 1 punkt, remisując bezbramkowo ze Zniczem Pruszków. W kadrze drużyny z Elbląga zimą nie było rewolucji, postawiono głownie na młodzież i do pierwszej drużyny włączono siedmiu graczy z juniorów. Jedyną, acz dotkliwą zmianą w zespole Adama Borosa było wykupienie przez Radomiak najlepszego strzelca drużyny – Damiana Szuprytowskiego, zastąpiono go Pawłem Szołtysem z Rozwoju Katowice. W spotkaniu z dumą Łodzi nie wystąpi pauzujący za kartki etatowy obrońca Rafał Lisiecki.

Ełkaesiacy po piątkowym treningu, głównie strzeleckim, wsiedli do autokaru i pojechali dzień wcześniej na Warmie i Mazury. Wojciech Robaszek i Jacek Janowski postawili na zawodników zaufanych, których obecność na boisku w sobotę nikogo nie zdziwi. Do kadry po pauzie za kartki wróci Piotr Pyrdoł. Młodzieżowiec powinien też wskoczyć do wyjściowej jedenastki, zresztą podobnie jak Maksymilian Rozwandowicz. Duet trenerski postawi prawdopodobnie na jednego napastnika – Jewhena Radionowa, wspomaganego przez dwóch zawodników dynamicznych - Patryka Bryłę i Wojciecha Łuczaka.  W sobotnim spotkaniu nie wystąpi Jakub Kostyrka, który leczy poważną kontuzję barku, a także Damian Guzik, który doznał kontuzji w Bełchatowie.

XXVII kolejka (II liga)

21.04.2018 r. (sobota), godzina 16:00

Olimpia Elbląg – ŁKS Łódź

©ŁKSFANS.PL