Oficjalnie: Trąbka pierwszym letnim transferem ŁKS-u

Michał Trąbka

Michał Trąbka został pierwszym letnim wzmocnieniem Łódzkiego Klubu Sportowego. Ofensywny pomocnik, który spędził ostatnie półtora roku w Stali Stalowa Wola podpisał kontrakt do 2022 roku z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy. 

22-latek miniony sezon zaliczy do bardzo udanych, gdyż zagrał we wszystkich 34 ligowych meczach „Stalówki”, strzelił w nich cztery gole i miał aż 12 asyst. Trąbka jest wychowankiem Gwiazdy Ruda Śląska, a podczas swojej kariery reprezentował barwy takich klubów jak: Górnik Zabrze, Legia II Warszawa, Rozwój Katowice, Gryf Wejherowo i od zimy 2018 roku Stal Stalowa Wola.

Zawsze chcemy pozyskiwać kreatywnych, świetnie wyszkolonych piłkarzy na pozycje ofensywne. A Michał jest właśnie takim piłkarzem. Cztery gole i dwanaście asyst w tym sezonie, czyli udział w jednej trzeciej wszystkich goli strzelonych przez były zespół, też wiele mówi na jego temat – podkreśla Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego. – Poza tym, 22 lata to wiek, pozwalający nam myśleć, że przy odpowiednim planowaniu kariery Michała jego dalszy rozwój jest wielce prawdopodobny. Stąd decyzja o trzyletnim kontrakcie. Cieszę się, że Michał trafił do nas i mam nadzieję, że będzie tu szczęśliwy.

Michał, witamy w biało-czerwono-białej rodzinie!

©ŁKSFANS.PL