Ostatni sparing w styczniu!

Zapowiedź Hutnik

W ostatnią sobotę stycznia łodzianie rozegrają sparing z liderem IV ligi grupy małopolskiej – Hutnikiem Kraków. Mecz zostanie rozegrany na sztucznym boisku przy ul. Minerskiej 9. Będzie to pierwszy mecz rozegrany na nowo-otwartym boisku. Klub pracuje nad tym by do użytku kibiców została oddana trybuna. Początek jutrzejszego test-meczu o godzinie 13:00.

Rywal łodzian jest zdecydowanie najsilniejszym zespołem w swojej lidze i pewnie kroczy do 3 ligi. Jest to na pewno ważne, że taki klub z tradycjami, podobnie jak ŁKS odbudowuje się i jest na najlepszej drodze do lig centralnych. Czołowym zawodnikiem przyjezdnych z pewnością jest napastnik - Krzysztof Świątek. W trakcie rundy jesiennej strzelił 20 bramek i zanotował 19 asyst, walnie przyczyniając się do pierwszego miejsca jego zespołu. Hutnik jest drużyną groźną w ofensywie, średnio strzelając po 4 bramki na mecz.

Dla ełkaesiaków jest to ostatni sparing w tym miesiącu, a także ostatnia jednostka treningowa przed obozem zimowym. Na obóz zimowy kadra jest praktycznie kompletna, bowiem do poniedziałku ma wyjaśnić się wreszcie saga transferowa z Wojciechem Łuczakiem. Tak jak zapowiadaliśmy ostatnio część juniorów została wypożyczona do innych drużyn w poszukiwaniu doświadczenia i spędzenia większej ilości minut na boisku. Na wiosnę Jan Sobociński zagra w Gryfie Wejherowo, Damian Nowacki w Warcie Sieradz, a rezerwowy bramkarz Damian Piotrowski prawdopodobnie w LKS-ie Kwiatkowice. Mimo to do dyspozycji Wojciecha Robaszka, będzie ponad 20 zawodników co daje możliwość wystawienia dwóch jedenastek. Prawdopodobnie będzie to ostatni taki sparing, gdzie zawodnicy będę tworzyli dwa równorzędne składy. W spotkaniu nie zagra raczej Łukasz Zagdański. Strzelec pierwszej bramki w 2018 roku dla łodzian zmaga się z lekką kontuzją mięśniową i będzie oszczędzany do poniedziałku. Z tego powodu na boisku znów powinniśmy zobaczyć duet stworzony z Jewhena Radionowa i Rafała Kujawy. Obaj czekają jeszcze na pierwsze gole w nowym roku.

Zapraszamy wszystkich na sparing, wstęp wolny!

 

Sparing

27.01.2018r. (sobota), godzina 13:00

ŁKS Łódź – Hutnik Kraków

©ŁKSFANS.PL