PLEBISCYT ŁKSFANS.PL 2013

00. Ogólne

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji naszego Plebiscytu, w którym podsumujemy osiągnięcia zarówno sportowców, trenerów oraz działaczy Łódzkiego Klubu Sportowego, jak i ocenimy miniony rok pod względem kibicowskim.

Głosować można za pośrednictwem naszego forum w specjalnie przeznaczonym do tego temacie: Plebiscyt ŁKSFANS.pl 2013.

Nasza zabawa potrwa do 27 stycznia.

 

I. Kategorie sportowe:

1. Piłkarz roku

 • Adam Patora – mówisz: Patora, myślisz: gol! 23-letni wychowanek Łódzkiego Klubu Sportowego, od początku sezonu ustrzelił już 20 bramek (19 w rozrywkach IV ligi i 1 w Okręgowym Pucharze Polski). Tę niesamowitą skuteczność zawdzięcza nie tylko sprytowi oraz umiejętności odnalezienia się w sytuacji podbramkowej, ale także nienagannej technice i, przede wszystkim, ogromnemu sercu do gry. „Adam naprawdę może wiele osiągnąć” – mówił o naszym snajperze Jacek Ziober w wywiadzie dla ŁKS FANS TV. IV liga to dla tego napastnika tylko rozgrzewka? Przekonamy się w kolejnych sezonach…

01. Adam Patora

 • Dawid Sarafiński – filigranowy pomocnik o wdzięcznym przezwisku „Ptaszek” to płuca drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego. Jego dryblingi i rajdy z pewnością spędzają sen z powiek defensorom IV-ligowych rywali. Sarafiński urzekł kibiców nie tylko świetną kondycją, ale także ambicją, wolą walki i… wrodzoną skromnością. „Co tam ze mną będziecie gadać, przecież inni dzisiaj trafiali” – mówił nie raz, gdy prosiliśmy go o krótki pomeczowy wywiad. Fakt – gole często strzelają inni, ale okazję do ich zdobycia wypracowuje właśnie Dawid. Trudno wyobrazić sobie zespół łodzian bez tego walecznego gracza.

01. Dawid Sarafiński

 • Adrian Kasztelan – najlepszy asystent w ekipie „Rycerzy Wiosny”. Jego znakiem rozpoznawczym są zagrywane idealnie w tempo, prostopadłe piłki oraz dokładne centry, po których napastnikom pozostaje tylko skierować piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza przeciwnej drużyny. To także dzięki niemu stałe fragmenty gry są w tym sezonie najsilniejszą bronią piłkarzy z al. Unii 2. „Kasztelan jest jednym z najważniejszych zawodników w drużynie” – mówi o Adrianie trener pierwszej drużyny, Wojciech Robaszek. Doprawdy, trudno się z nim nie zgodzić.

01. Adrian Kasztelan

.

2. Odkrycie roku

 • Radosław Jurkowski – wicelider klasyfikacji strzelców drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego. Wszechstronny pomocnik, który do pierwszego zespołu „awansował” bezpośrednio z drużyny juniorów Akademii Piłkarskiej. Lubiany przez kibiców przede wszystkim za podkreślane niemal w każdym wywiadzie przywiązanie do naszego klubu. „Trener dał mi szansę, a ja mam wrażenie, że jej nie zmarnowałem” – mówił po jednym z meczów, w którym zaprezentował się ze znakomitej strony. Racja, ale mamy nadzieję, że ŁKS będzie miał z Radka jeszcze wiele pożytku. Także w wyższych klasach rozgrywkowych.

02. Radosław Jurkowski

 • Izabela Wasiak – pomimo młodego wieku i braku ogrania w seniorskiej siatkówce szybko stała się ważnym elementem pierwszego zespołu. Można przypuszczać, że przy jej pracowitości i ambicji już wkrótce zawita do wyjściowego składu.

02. Izabela Wasiak

 • Natalia Danych – wychowanka Łódzkiego Klubu Sportowego. Koszykarka, która mimo swojego młodego wieku potrafi zagrać bardzo dojrzałą koszykówkę. Występuje w pierwszym zespole, jak i w drużynie U-20 (juniorki starsze). Dziewczyna zarówno bardzo ambitna, jak i waleczna.

02. Natalia Danych

.

3. Siatkarka roku

 • Agnieszka Wołoszyn – kapitan zespołu i najbardziej doświadczona zawodniczka w drużynie. Dla młodszych koleżanek jest przykładem pracowitości i profesjonalizmu. Jako atakująca doskonale wywiązuje się z zadania zdobywania punktów w każdym meczu.

03. Agnieszka Wołoszyn

 • Gabriela Borawska – jako przyjmująca dołączyła do zespołu przed tym sezonem i szybko pokazała, że nie znalazła się w Łodzi przypadkowo. Dziś żaden kibic siatkówki w Łódzkim Klubie Sportowym nie wyobraża sobie pierwszej szóstki drużyny bez uśmiechniętej twarzy Gabrysi na boisku.

03. Gabriela Borawska

 • Alicja Markiewicz – przez cały rok prezentuje równą i wysoką formę, będąc pewnym punktem drużyny. W przypadku kontuzji byłaby to strata trudna do zastąpienia. Gdy tylko jest zdrowa zawsze ma pewne miejsce w wyjściowym składzie.

03. Alicja Markiewicz

.

4. Koszykarka roku

 • Katarzyna Kenig – obok Olgi Urbanowicz najbardziej doświadczona zawodniczka w drużynie. Mówiąc koszykarskim żargonem: bez niej „deska” praktycznie nie istnieje. Dodatkowo punktuje regularnie i w każdym meczu imponuje swoim zdecydowaniem w kluczowych momentach spotkania. To właśnie te cechy stawiają ją na pozycji lidera zespołu.

04. Katarzyna Kenig

 • Natalia Danych – wychowanka Łódzkiego Klubu Sportowego. Koszykarka, która mimo swojego młodego wieku potrafi zagrać bardzo dojrzałą koszykówkę. Występuje w pierwszym zespole, jak i w drużynie U-20 (juniorki starsze). Dziewczyna zarówno bardzo ambitna, jak i waleczna.

04. Natalia Danych

 • Kamila Polit – kolejna bardzo ważna zawodniczka w drużynie. Wszechstronność, walka o zbiórki i pewność w obronie to główne atuty Kamili. Jej determinacja potrafi poderwać do walki pozostałe koleżanki z drużyny, a skuteczność odmienić losy spotkania.

04. Kamila Polit

.

5. Trener roku

 • Wojciech Robaszek – niezwykle sympatyczny człowiek, który podjął się budowy IV-ligowej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego od zera. Na półmetku rozgrywek można powiedzieć, że udało mu się stworzyć zespół, który gra nie tylko skutecznie, ale też w sposób miły dla oka. Lubiany przez zawodników i kibiców, bardzo kompetentny szkoleniowiec (trenerskiego fachu uczył się odbywając staże w całej Europie), który ma pomysł na dalszy rozwój drużyny ŁKS-u. Z całego serca życzymy mu, aby w kolejnym sezonie poprowadził nie IV-, ale III-ligowy zespół „Rycerzy Wiosny”.

05. Wojciech Robaszek

 • Michał Cichy – trenera siatkarek najlepiej charakteryzują osiągnięcia prowadzonej przez niego drużyny. Zawodniczki Łódzkiego Klubu Sportowego zajęły w zeszłym sezonie drugie miejsce w tabeli II ligi, odpadając z walki o awans po wyrównanych meczach z Politechniką Warszawską. Pewne miejsce w play-off w tym roku to również zasługa trenera, który w każdym spotkaniu potrafi odpowiednio zmobilizować do walki swoje podopieczne.

05. Michał Cichy

 • Grzegorz Goliński – doświadczony trener sekcji kickboxingu oraz boksu może zaliczyć miniony rok do niezwykle udanych. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy jego podopieczni zdobyli aż 47 medali zawodów rangi mistrzowskiej (18 złotych, 17 srebrnych i 12 brązowych). Wśród nich było pierwsze w historii polskiego Pointfightingu Kadetów Młodszych złoto na Mistrzostwach Europy!

05. Grzegorz Goliński

.

6. Działacz roku

 • Łukasz Bielawski – jest związany z naszym klubem od lat, piastował bowiem wcześniej stanowisko Prezesa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Klub 100 ŁKS Łódź”. Teraz stoi na czele odtworzonej sekcji piłki nożnej i trudno oprzeć się wrażeniu, że jest po prostu właściwą osobą na właściwym miejscu. Znakomicie zna realia panujące w łódzkim sporcie, jest też chyba pierwszym w historii działaczem, który cieszy się tak duża sympatią kibiców. W końcu znają go nie od dziś i wiedzą, że zawsze będzie kierował się wyłącznie dobrem Łódzkiego Klubu Sportowego.

06. Łukasz Bielawski

 • Hubert Hoffman – gdy przejmował kilka lat temu sekcję siatkówki miał drużynę w III lidze. W tej chwili seniorki walczą o awans do I ligi, a młodzież o medale Mistrzostw Polski juniorek i kadetek. W klubie w różnych kategoriach wiekowych, trenuje ponad sto zawodniczek. Gdy dodamy do tego brak zadłużenia w sekcji, mamy pełen obraz tego, co udało się zbudować prezesowi.

06. Hubert Hoffman

 • Michał Feter – członek zarządu sekcji ŁKS Koszykówka Męska, który w minionym roku wykonał naprawdę kawał dobrej roboty. To między innymi dzięki jego zaangażowaniu Akademia Koszykówki Marcina Gortata, która współpracuje z naszym klubem zdobyła dofinansowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

06. Michał Feter

.

II. Kategorie kibicowskie

I. Najprężniej działające osiedle roku

 • Stare Polesie - kibice z tego osiedla zaczęli miniony rok od wspólnego Sylwestra, na którym odpalili dużą ilość pirotechniki. We wszystkich mobilizacjach spisywali się znakomicie, m.in. zaprezentowali 3 oprawy, a także wyprodukowali mnóstwo gadżetów i stworzyli wiele nowych graffiti. Fanatycy ze Starego Polesia działali również charytatywnie pomagając jednemu ze starszych kibiców – Panu Andrzejowi. Kolejną akcją było nawiązanie współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, którego to podopieczni zostali obdarowani gadżetami osiedla oraz wzięli udział w corocznej „Wigilii z kibolami”. Oprócz tego aktywnie uczestniczyli w obchodach z okazji 105-lecia ŁKS-u. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, przeprowadzili akcję rozprowadzania gadżetów i słodyczy w  jednej z podstawówek oraz w TPD. W ubiegłym roku zadebiutowała również nowa flaga popularnego „SP”. Nie ma się co oszukiwać, że ten biało-czerwono-biały rewir po raz kolejny pokazuje się z najlepszej strony!

07. Stare Polesie

 • Żubardź – osiedle, które w 2013 roku zdecydowanie nie oszczędzało sił! Kibice z tej dzielnicy największy nacisk położyli na organizację akcji w jednej z podstawówek, w której to odbył się m.in. piknik z darmowym grillem, na którym rozdano 370 osiedlowych flag oraz ponad 2500 wlepek. Oprócz tego we wspomnianej już placówce na początku roku rozdano 120 kalendarzy, a kilka tygodni temu z okazji Mikołajek miejscowi uczniowie otrzymali ponad 370 gadżetów Łódzkiego Klubu Sportowego (m.in. okazjonalne smyczki, szaliki, czapki zimowe, koszulki oraz wlepki). Nie można również zapomnieć o tym, że fanatycy z Żubardzia angażowali się w większość ogólnych akcji organizowanych przez ruch kibicowski na ŁKS-ie (m.in. udział w obchodach 105-lecia klubu). Dodając do tego bardzo dobre liczby wyjazdowe, na których to debiutuje wielu młodych fanatyków, mamy piękne podsumowanie działalności kibiców z tego rewiru.

07. Żubardź

 • Śródmieście – dzielnica, która w ubiegłym roku nie próżnowała. Powstało wiele gadżetów czy  nowych graffiti, które naprawdę robią wrażenie. Kibice z centralnej części Łodzi brali również aktywny udział w mobilizacjach, na których pokazywali się z bardzo dobrej strony. Uczestniczyli także w akcji z okazji 105-lecia ŁKS-u. Oprócz tego zaprezentowali osiedlową oprawę na jednym ze spotkań koszykarzy. Mamy nadzieję, że w tym roku będą pokazywali się z jeszcze lepszej strony!

07. Śródmieście

.

II. Najprężniej działający Fan Club roku

 • Aleksandrów Łódzki – kibice z tego miasta zaczęli ubiegły rok „z przytupem” zdobywając 2. miejsce w mobilizacji osiedli i FC. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy „Aleks” zyskał również wiele nowych graffiti o tematyce futbolowej i patriotycznej. Na każdym meczu Łódzkiego Klubu Sportowego zawsze melduje się spora grupa fanatyków z Aleksandrowa Łódzkiego. Oprócz tego spędzali oni wspólnie m.in. Wigilię, na której to w centrum miasta odpalili dużą ilość pirotechniki.

08. Aleksandrów Łódzki

 • Piotrków Trybunalski – laureat nagrody „Najprężniej działający Fan Club roku 2012″ również w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy pokazywał wielokrotnie swoją siłę. Kibice z tego miasta wzięli udział w turnieju Fan Clubów, który został zorganizowany w Konstantynowie Łódzkim. Na meczach ŁKS-u stawiają się zawsze w dobrej liczbie. Fanatycy z Piotrkowa Trybunalskiego przyzwyczaili nas już do nowych graffiti czy też gadżetów. W ubiegłym roku „Piotrkowscy ełkaesiacy” pokazali wszystkim, że ich miasto jest już w zdecydowanej większości biało-czerwono-białe. Oby z podobną pasją i zaangażowaniem działali również w roku 2014!

08. Piotrków Trybunalski

 • Uniejów&Poddębice – koalicja, która przyniosła dla obydwu stron mnóstwo korzyści. Przez ostatni rok kibice wydali kilka łączonych gadżetów, a w miastach powstały nowe graffiti. Oprócz tego fanatycy z Uniejowa pokazali się na jednym z meczów sparingowych piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego, który został rozegrany na ich terenie. Nie można również zapomnieć o dobrych liczbach fanatyków z „UNW&EPD” na meczach w Łodzi oraz wyjazdach. Dodając do tego aktywny udział w obchodach 105-lecia klubu można powiedzieć, że z roku na rok te Fan Cluby czynią niesamowity postęp.

08. Poddębice&Uniejów

.

III. Najlepsze zdjęcie roku

 • „Płonąca” Retkinia

13. Płonąca Retkinia

 • Bandycka Limanka

13. Bandycka Limanka

 • Radosny Futbol

13. Radosny Futbol

.

IV. Najlepsza oprawa roku

 • „Nieśmiertelna zajawka”

09. Nieśmiertelna Zajawka

 • „105 lat w glorii, twórcy łódzkiej historii”

09. 105 lat w glorii

 • „Galera Warriors”

09. Galera Warriors

.

V. Flagowy debiut roku

 • Stare Polesie

10. Stare Polesie

 • Narodowy ŁKS

10. Narodowy ŁKS

 • PATO-GANG

10. Pato Gang

.

VI. Najlepsze graffiti roku

 • Pamiętamy ’44

11. Pamiętamy`44

 • Witold Pilecki

11. Żołnierze Wyklęci

 • Od małego tylko ŁKS

11. Od małego na całego

.

VII. Najlepsza akcja roku

 • Pokaz pirotechniczny na 105-lecie klubu

12. Pokaz pirotechniczny

 • Harlem shake pod stadionem Widzewa

12. Harlem Shake

 • Transparenty w walce o stadion

12. Transparenty w walce o stadion

.

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!

.

>>>TEMAT NA FORUM<<<

©ŁKSFANS.PL