PLEBISCYT ŁKSFANS.PL 2014

00. Ogólne

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji naszego Plebiscytu, w którym podsumujemy osiągnięcia zarówno sportowców, trenerów oraz działaczy Łódzkiego Klubu Sportowego, jak i ocenimy miniony rok pod względem kibicowskim.

Głosować można za pośrednictwem naszego forum w specjalnie przeznaczonym do tego temacie: Plebiscyt ŁKSFANS.pl 2014.

Nasza zabawa potrwa do 31 stycznia.

.

I. Kategorie sportowe:

1. Piłkarz roku

 • Robert Sierant – jako jeden z nielicznych w zespole może pochwalić się trzydziestką na karku. Nie stanowi to jednak dla niego przeszkody, by nadal imponować na boisku. Pomimo że zazwyczaj czeka na rywali w defensywie, by powstrzymać ich przed celnym strzałem w kierunku bramki, sam boleśnie daje się we znaki bramkarzom przeciwników, zwłaszcza gdy trzeba wyskoczyć do piłki po stałym fragmencie gry lub uderzyć z jedenastego metra. Choć w kadrze figuruje jako obrońca, na swoim koncie ma tylko jednego gola mniej, niż lider klubowej klasyfikacji strzelców. I zapewne na wiosnę nie zawaha się, by dopisać do niego jeszcze kilka celnych trafień…

01. Robert Sierant

 • Aleksander Ślęzak – choć od razu rzuca się w oczy dzięki charakterystycznym jasnym włosom, to nie jedyny powód, dla którego 22-latek wyróżnia się na boisku (i poza nim). Nie musi często trafiać do bramki, by być ważnym elementem zespołu. Zazwyczaj opanowany i rozsądny zawodnik wielokrotnie pokazywał, że w środku pola jest niezwykle przydatny, równocześnie dając się rywalom we znaki także po stałych fragmentach gry. W trudnych chwilach nigdy się nie poddawał i często mimo wielu przeciwności starał się do samego końca, robiąc wszystko, by wyzwolić w kolegach wolę walki i zaangażowanie. Wielokrotnie swoim pozaboiskowym zachowaniem udowodnił, że piłka nożna to nie tylko to co dzieje się w trakcie spotkania, ale i mnóstwo wyrzeczeń i obowiązków, którym bez wymówek stara się sprostać.

02. Aleksander Ślęzak

 • Marcin Zimoń - czy z opaską na ramieniu czy bez, prawdziwy kapitan Łódzkiego Klubu Sportowego. Niezależnie od sprawowanej funkcji podpora całej drużyny, zawsze gotowy pomóc i udzielić wsparcia, ale i kiedy trzeba przywrócić do porządku. Budzi respekt nie tylko wśród kolegów, ale i rywali, których zaskakuje wszechstronnością na boisku, a z której nie wahają się korzystać trenerzy. Zazwyczaj powstrzymujący przeciwników obrońca nie do przejścia, potrafił dać się im we znaki świetnie prezentując się w ofensywie. Płynnie dostosowując się do panującej sytuacji ruszał do ataku i… wpisywał się na listę strzelców. Wciąż – choć do najmłodszych w zespole nie należy – imponuje umiejętnościami, a przede wszystkim zaangażowaniem i oddaniem biało-czerwono-białym barwom, z dumą nosząc przeplatankę na piersi.

03. Marcin Zimoń

.

2. Odkrycie roku

 • Marlena Prusicka - wychowanka Łódzkiego Klubu Sportowego dopiero trzeci rok trenuje siatkówkę. Mimo tego bardzo dobrze radzi sobie jako libero na drugoligowych boiskach reprezentując zespół rezerw pierwszego zespołu.

05. Marlena Prusicka

 • Izabella Szyjka - w poprzednim sezonie z zespołem MOS Wola Warszawa wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski juniorek, a już po kilku meczach w obecnych rozgrywkach stała się pewnym punktem pierwszoligowej drużyny. Mimo swojego młodego wieku libero Łódzkiego Klubu Sportowego pokazuje, że potrafi stawić czoła bardziej doświadczonym przeciwniczkom.

04. Izabella Szyjka

 • Magdalena Wojtkiewicz - środkowa, która dołączyła do drugoligowych rezerw pierwszego zespołu przed obecnym sezonem. Bardzo szybko wywalczyła sobie miejsce w wyjściowej szóstce zostając pewnym punktem drużyny.

06. Magdalena Wojtkiewicz

.

3. Siatkarka roku

 • Aleksandra Filip - to już jej drugi sezon w Łódzkim Klubie Sportowym. W poprzednim doświadczona rozgrywająca pewnie prowadziła zespół do kolejnych wygranych, nie inaczej jest i teraz. Nikt nie wyobraża sobie tego, że Oli może zabraknąć na boisku.

07. Aleksandra Filip

 • Katarzyna Jaszewska - była reprezentantka Polski dzięki swojemu doświadczeniu i ograniu zdobywa wiele ważnych punktów dla drużyny. Jej młodsze koleżanki z zespołu zawsze mogą liczyć na cenne rady rutynowanej przyjmującej.

08. Katarzyna Jaszewska

 • Karolina Suwińska - od momentu podpisania kontraktu z Łódzkim Klubem Sportowym czyni systematyczne postępy w swojej grze. Teraz podstawowa środkowa pierwszoligowej drużyny jest zaporą nie do przejścia dla wielu przeciwniczek.

09. Karolina Suwińska

.

4. Koszykarka roku

 • Natalia Danych - wychowanka Łódzkiego Klubu Sportowego powróciła do swojego macierzystego klubu po krótkim pobycie w zespole z Aleksandrowa Łódzkiego i od razu stała się najlepiej punktującą zawodniczką w drużynie. Koszykarka, która mimo swojego młodego wieku potrafi zagrać bardzo dojrzała koszykówkę. Dziewczyna niezwykle ambitna oraz waleczna.

10. Natalia Danych

 • Jagoda Kowalczyk – najstarsza, a tym samym najbardziej doświadczona koszykarka w drużynie Łódzkiego Klubu Sportowego. Zawodnicza, która jest bardzo wszechstronna. Walka o zbiórki oraz pewność w obronie to największe atuty Jagody. W trudnych momentach potrafi również zdobyć ważne dla zespołu punkty.

11. Jagoda Kowalczyk

 • Monika Łopińska - zawodniczka, która odgrywa bardzo ważną rolę w drużynie koszykarek Łódzkiego Klubu Sportowego. Mimo swojego młodego wieku jest jedną z liderek zespołu. Regularnie punktuje, a dodatkowo notuje na swoim koncie najwięcej zbiórek. Nie brakuje jej również zaangażowania oraz woli walki.

12. Monika Łopińska

.

5. Koszykarz roku

 • Jacek Gwardecki – skrzydłowy. To na jego pewną rękę najczęściej mogliśmy liczyć w ostatnim roku. Dobry rzut za 3 punkty, ale też bardzo dobra gra bliżej kosza. No i łamie tablice… ma już na swoim koncie dwie.

13. Jacek Gwardecki

 • Wojciech Piera – rozgrywający. Bardzo ważny zawodnik, świetnie prowadzący grę. Kapitan drużyny. Bezbłędnie czyta grę, podaje i bierze na siebie odpowiedzialność w kluczowych momentach meczu.

14. Wojciech Piera

 • Patryk Walsilny skrzydłowy. Atleta, który nie boi się najsilniejszych fizycznie rywali. Choć w ostatnim roku mocno urósł w barach, nie stracił swojej dynamiki. Podsumowaniem jego dobrej gry w roku 2014 było powołanie do Kadry Polski Juniora Starszego (U20).

15. Patryk Wal

.

6. Trener roku

 • Michał Cichy - w poprzednim sezonie wywalczył z drużyną siatkarek Łódzkiego Klubu Sportowego awans do pierwszej ligi. Teraz jako drugi trener zespołu zawsze chętnie służy radą uczącemu się pracy w żeńskiej siatkówce Maciejowi Bartodziejskiemu.

16. Michał Cichy

 • Grzegorz Goliński – doświadczony trener sekcji kickboxingu oraz boksu Łódzkiego Klubu Sportowego, może zaliczyć miniony rok do udanych. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy jego podopieczni zdobyli 19 medali zawodów rangi mistrzowskiej (2 złote, 4 srebrne i 13 brązowych).

17. Grzegorz Goliński

 • Piotr Zych - w ubiegłym roku z drużyną juniorów starszych wywalczył 5 miejce w Polsce oraz awans do 2 ligi. Na ławce wulkan energii! Koordynuje szkolenie młodzieży w sekcji koszykówki męskiej ŁKS i Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata.

18. Piotr Zych

.

7. Działacz roku

 • Michał Feter – członek zarządu sekcji ŁKS Koszykówka Męska oraz dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, który w minionym roku wykonał naprawdę kawał dobrej roboty. To dzięki jego wielkiemu zaangażowaniu koszykówka męska w naszym mieście jeszcze nie umarła i w dalszym ciągu systematycznie się rozwija.

19. Michał Feter

 • Hubert Hoffman - wiosną 2010 roku przejął sekcję siatkówki żeńskiej Łódzkiego Klubu Sportowego. Drużyna rozpoczęła rozgrywki od III ligi, a po czterech latach walczy o awans do Ekstraklasy. Dodatkowo w klubie trenuje około 100 zawodniczek, które reprezentują go na szczeblach młodzieżowych. Gdy dodamy do tego brak zadłużenia w sekcji, mamy pełen obraz tego, co udało się zbudować prezesowi.

20. Hubert Hoffman

 • Mariusz Przybyła – wiceprezes Stowarzyszenia Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego był niezwykle aktywny w minionym roku. Do własnych osiągnięć może dopisać m.in.: organizację Dnia Dziecka oraz Dnia Sportu na Starym Polesiu, założenie i reprezentowanie grupy biegowej „Łódź Kocha Sport” oraz zapoczątkowanie projektu pt. „SK ŁKS Dzieciom”. W nagrodę za swoje wielkie zaangażowanie został wybrany przez łodzian do Rady Miejskiej.

21. Mariusz Przybyła

.

II. Kategorie kibicowskie

I. Najprężniej działające osiedle roku

 • Stare Polesie – podwójny laureat tej kategorii po raz kolejny jest faworytem do zwycięstwa. Ełkaesiacy z tego biało-czerwono-białego rewiru w poprzednim roku zdecydowanie nie próżnowali. Jeżeli mielibyśmy napisać wszystko o ich działalności podczas minionych dwunastu miesięcy to byłby to bardzo obszerny opis. Najważniejsze z osiągnięć to zwycięstwo podczas marcowej rywalizacji osiedli i Fan Club-ów, organizacja Dnia Dziecka oraz zakończenia wakacji, wywalczenie w ramach Budżetu Obywatelskiego dwóch wielofunkcyjnych boisk dla mieszkańców osiedla, ogromna ilość nowo powstałych graffiti oraz stała pomoc będącemu w potrzebie Panu Andrzejowi. Jeżeli dodamy do tego duże zaangażowanie w ogólne życie kibicowskie Łódzkiego Klubu Sportowego to możemy otwarcie powiedzieć, że popularne „SP” jest prawdziwym wzorem do naśladowania dla innych ełkaesiackich dzielnic.

22. Stare Polesie

 • Śródmieście – dzielnica, która w minionym roku również była bardzo aktywna. Powstało wiele gadżetów czy nowych graffiti. Dodatkowo to właśnie kibice z centralnej części Łodzi bardzo często najliczniej stawiali się na meczach domowych oraz wyjazdowych piłkarzy oraz sekcji halowych Łódzkiego Klubu Sportowego, biorąc przy tym również aktywny udział we wszystkich organizowanych mobilizacjach. Jeżeli mielibyśmy wybrać biało-czerwono-biały rewir, który podczas minionych dwunastu miesięcy poczynił największy postęp w stosunku do roku poprzedniego to bez wahania wskazalibyśmy właśnie na „ŚRD”.

23. Śródmieście

 • Teofilów – aktywność kibiców najstarszego łódzkiego klubu z tego osiedla nie ogranicza się tylko do wydawania kolejnych serii vlepek, smyczek, czy koszulek. Organizacja Dnia Dziecka oraz innych mniejszych wydarzeń dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy to jedno z największych osiągnięć w minionym roku. Warto również wspomnieć o wielu nowo powstałych graffach czy utrzymującej się już od dłuższego czasu dobrej liczbie na meczach domowych oraz wyjazdowych piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego. Dodając do tego fakt, że to właśnie z inicjatywy ełkaesiaków z „Teo” u zbiegu ulic Rojnej i Traktorowej powstało rondo im. Witolda Pileckiego możemy być zadowoleni z aktywności tego biało-czerwono-białego rewiru.

24. Teofilów

.

II. Najprężniej działający Fan Club roku

 • Aleksandrów Łódzki – ubiegłoroczny laureat tej kategorii podczas minionych dwunastu miesięcy również nie próżnował. Powstało kilka nowych graffów oraz ciekawych gadżetów. Ełkaesiacy z „Aleksa” podobnie jak ich koledzy z Piotrkowa Trybunalskiego aktynie uczestniczyli w naszym życiu kibicowskim, a najlepiej zaprezentowali się podczas wrześniowego pojedynku miejscowego Sokoła z Łódzkim Klubem Sportowym, na którym pokazali się w specjalnie przygotowanych koszulkach.

25. Aleksandrów Łódzki

 • Piotrków Trybunalski – silny Fan Club, który w dalszym ciągu się rozwija. W 2014 roku „Piotrkowscy Ełkaesiacy” przyozdobili swoje miasto kilkoma ciekawymi graffiti, a także aktywnie uczestniczyli w naszym życiu kibicowskim. Najlepiej zaprezentowali się podczas rozegranego w czerwcu spotkania miejscowej Concordii z piłkarzami Łódzkiego Klubu Sportowego, na którym zameldowali się w 60 osób.

26. Piotrków Trybunalski

 • Włocławek - już od ponad 20 lat Włocławek aktywnie uczestniczy w ełkaesiackim życiu kibicowskim. Mimo 100 kilometrów dzielących nasze miasta, włocławianie pojawią się na każdym meczu najstarszego łódzkiego klubu – zarówno na tych rozgrywanych w Łodzi, jak i poza nią. Najciekawiej zaprezentowali się jednak podczas rozgrywanego we Włocławku styczniowego sparingu piłkarzy Włocłavii i Łódzkiego Klubu Sportowego. Widać, że wiara w ŁKS w tym mieście cały czas jest mocna.

27. Włocławek

.

III. Najlepsze zdjęcie roku

 • ŁKS Łódź White Pride

37. White Pride

 • Łódeczka

38. Łódeczka

 • Pirotechnika jest bezpieczna

39. Pirotechnika jest bezpieczna

.

IV. Najlepsza oprawa roku

 • „A.C.A.B.”

28. ACAB

 • „Dla tych, którym byłaś jedynym marzeniem…”

29. Dla tych, którym byłaś

 • „Oldschool Fanatics”

30. Oldschool Fanatics

.

V. Flagowy debiut roku

 • Galera Warriors

31. Galera Warriors

 • ŁKS Łódź – Bóg, Honor, Ojczyzna

32. ŁKS Łódź

 • Retkińscy Fanatycy

33. Retkińscy Fanatycy

.

VI. Najlepsze graffiti roku

 • Football Bandits

34. Football Fanatics

 • ŁKS jest jeden – wielosekcyjny

35. ŁKS jest jeden - wielosekcyjny

 • Pamiętamy 1944

36. Pamiętamy 1944

.

VII. Kibicowska akcja roku

40. Dzień Dziecka na Starym Polesiu

41. Letni turniej kibiców

42. Wigilia z kibolami

.

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!

.

>>>TEMAT NA FORUM<<<

 

©ŁKSFANS.PL