PP: ŁKS awansował do półfinału! | ŁKSFANS.PL

PP: ŁKS awansował do półfinału!

64

Po ciekawym i zaciętym spotkaniu ŁKS Commercecon Łódź pokonał 3:1 Developres SkyRes Rzeszów w ćwierćfinale Pucharu Polski. Chociaż siatkarki z Rzeszowa w czwartej partii prowadziły 15:10, gospodynie wyrównały a w końcówce zachowały więcej zimnej krwi, triumfując do 23. Łodzianki tym samym jako pierwsze zameldowały się w półfinale. Decydujące starcia tych rozgrywek zostaną rozegrane 10 i 11 marca w Nysie.

Początek meczu był bardzo nerwowy, bo obu stronach siatki proste błędy nie pozwoliły drużynom rozwinąć skrzydeł. Po asie serwisowym Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej i dwóch skutecznych blokach na Jelenie Blagojević ŁKS wyszedł na prowadzenie 7:4 i trener Lorenzo Micelli przerwał grę. Gospodynie wypracowały sobie sporą przewagę (13:8), ale przyjezdne powoli, ale konsekwentnie odrabiały straty, męcząc łodzianki zagrywką. W końcu Developres doprowadził do remisu 16:16, jednak ŁKS dobrze grając blokiem znów zyskał przewagę (21:18). Podopieczne trenera Maska miały piłkę setową już przy stanie 24:20, ale dwie kolejne wymiany wygrały rywalki i słowacki szkoleniowiec poprosił o przerwę. Po niej Izabela Kowalińska mocnym atakiem dała swojej drużynie zwycięstwo w pierwszym secie.

Drugą partię lepiej otworzyły rzeszowianki, które po atakach Adeli Helić i dwóch kiwkach Jeleny Blagojević prowadziły 6:3. O przerwę natychmiast poprosił trener Michal Masek, kolejne cztery punkty jednak zdobyły rzeszowianki i dopiero atak Ewy Kwiatkowskiej przerwał tę serię. Łodzianki się obudziły, ale rywalki utrzymywały kilkupunktową przewagę. Przy stanie 14:8 dla Developresu o drugą przerwę poprosił trener gospodyń, ale niewiele to zmieniło. Dopiero gdy od stanu 10:17 łodzianki zdobyły trzy punkty z rzędu po atakach Sielickiej, Izabeli Kowalińskiej i Regiane Bidias, zaniepokojony poczuł się Lorenzo Micelli. ŁKS odrobił część strat (18:20), ale wówczas przypomniała o sobie mało widoczna do tej pory Helene Rousseaux. Przy stanie 23:20 o drugą przerwę poprosił jeszcze trener Micelli. O wyniku te partii przesądziły dwa ataki Adeli Helić i w meczu był remis 1:1.

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt. Niewielką przewagę zyskały łodzianki, w składzie których punktowały Regiane Bidias i Izabela Kowalińska, ale Developres doprowadził do remisu 13:13 i nawet na moment wyszedł na prowadzenie. Łodzianki miały problem z zatrzymaniem Adeli Helić, ale znów wyszły na prowadzenie 16:14 i grę przerwał włoski szkoleniowiec Developresu. Przy stanie 18:16 doszło do spornej sytuacji na siatce, challenge nie do końca rozstrzygnął ją, a punkt został przyznany gościom. Żółtą kartką został ukarany protestujący Michal Masek, a po chwili był już remis 18:18. Rzeszowianki nagle całkowicie się pogubiły, myliła się w prostych sytuacjach Rousseaux, a łodziankom wychodziło wszystko. Wynikiem 25:20 dla ŁKS-u zakończyła tę partię Regiane Bidias i ŁKS znów wyszedł na prowadzenie.

W czwartym secie od stanu 4:4 cztery punkty z rzędu zdobyły rzeszowianki i trener Masek poprosił o przerwę. Niewiele ona pomogła, rzeszowianki były skuteczniejsze na siatce, a co najważniejsze znalazły receptę na ataki Izabeli Kowalińskiej. Od stanu 15:10 dla Developresu trzy punkty z rzędu zdobył ŁKS i grę przerwał Lorenzo Micelli. Swoje ataki skończyły Jelena Blagojević i Adel Helić i od razu o przerwę poprosił trener Masek. Świetnie w ofensywie spisywała się Regiane Bidias, wróciła Kowalińska i gospodynie doprowadziły do remisu 17:17, co rozgrzało łódzką publiczność. Potem sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Od stanu 20:20 dwie piłki wygrał ŁKS i na trybunach zapanowała euforia, która zgasła po trzech kolejnych wymianach dla Developresu. Potem skończyła swój atak Bidias, kiwnęła Kowalińska i łodzianki miały piłkę meczową. W niej pomyliła się Helene Rousseaux i tym samym ŁKS awansował do turnieju finałowego Pucharu Polski.

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3:1
(25:22, 21:25, 25:20, 25:23)

Składy zespołów:
ŁKS: Kwiatkowska (13), Bidias (15), Sielicka (13), Muhlsteinova (1), Kowalińska (22), Efimienko-Młotkowska (11), Strasz (libero)
Developres: Rousseaux (21), Ptak (5), Żabińska (7), Kaczmar (2), Helić (27), Blagojević (11), Nowakowska (libero) oraz Ganszczyk, Rabka, Kaczorowska i Andruszko (2)

Źródło: siatka.org