Pracowity weekend siatkarek ŁKS-u

dcs_6714

Sporo grania przed siatkarskimi drużynami ŁKS w ten weekend. Już w piątek rozpocznie zespół z rocznika 2001 w rozgrywkach kadetek, w sobotę zagrają oba zespoły młodziczek, I i II liga, a w niedzielę ten pełny wrażeń weekend zakończą juniorki.

Na pierwszy plan z pewnością wysuwa się mecz I ligi w Sulechowie. Mistrz poprzedniego sezonu zmierzy się z wicemistrzem i nic dziwnego, że mecz ten to nie tylko szlagier 2. kolejki rozgrywek, ale również być może całej rundy. Łodzianki w pierwszej kolejce bez problemów pokonały młody zespół SMS PZPS Szczyrk. Sulechowianki w 1. kolejce pauzowały, ale rozegrały awansem spotkanie, w którym pokonały 3:1 Karpaty Krosno. W zespole Zawiszy w tym spotkaniu nie zagrały jeszcze Białorusinka Nadzieja Czernowiec oraz Dominika Minicz, których formalności nie zostały jeszcze dopełnione. W sobotę ta druga będzie mogła już zagrać i wydaje się, że zespół gospodyń przystąpi do tego spotkania w najsilniejszym składzie.

W zespole ŁKS-u nastroje przed spotkaniem na szczycie są dobre. Wszystkie zawodniczki są zdrowe i na wszystkie trener Maciej Bartodziejski będzie mógł liczyć w sobotę. Łodzianki ostatni trening odbędą w piątkowe przedpołudnie w hali MOSiR, natępnie zaraz po nim wyjadą do Sulechowa. Początek spotkania pomiędzy Zawiszą a ŁKS-em o g. 17.30.

Godzinę później o kolejne punkty w II lidze kobiet walczyć będą w Nadarzynie juniorki ŁKS-u. Podopieczne trenera Michała Krymarysa po inauguracyjnej porażce w Nowym Dworze Mazowieckim w ostatnią niedzielę wygrały 3:2 z Łaskovią Łask i odniosły pierwszą wygraną w tym sezonie. GLKS Nadarzyn do tej pory zdobył jeden punkt w rozgrywkach II ligi (przegrywając po tie-breaku w Łasku) i z pewnością jest to zespół w zasięgu łodzianek, które przedsezonowe sparingi z GLKS pewnie wygrywały. Zespół rywalek wzmocniła jednak Marta Piekut, dobrze znana z występów w AZS-ie Politechnice Warszawskiej i Nike Węgrów. Łodzianki liczą na kolejne punkty i przede wszystkim dobrą grę.

Dzień później zespół juniorek zainauguruje rozgrywki w lidze wojewódzkiej w tej kategorii wiekowej. Rywalem ŁKS MG13 Łódź będzie Skier-Vis Skierniewice, a zespół prowadzony przez trenera Krymarysa z pewnością będzie w tym meczu faworytem. Początek spotkania w hali MOSiR przy ul. Skorupki 21 w niedzielę o g. 14:00.

Już w piątek o g. 19:00 w rozgrywkach kadetek zadebiutują siatkarki z rocznika 2001. Młodziczki pod wodzą trener Sylwii Jasińskiejw starszej dla siebie kategorii wiekowej rozegrają spotkanie we własnej hali z Czwórką II Aleksandrów Łódzki i wcale nie stoją na straconej pozycji. Dzień później jako ŁKS II wezmą udział w turnieju kwalifikacyjnym młodziczek w Łasku, który zdecyduje o tym, do której ligi trafią w I turnieju rundy zasadniczej. Rywalkami łodzianek w tym turnieju będą Łaskovia Łask, Abis Łódź, UMKS Tuszyn i AS Zduńska Wola. Zwycięstwo w tym turnieju dało by podopiecznym trener Sylwii Jasińskiej możliwość gry w grupie A z najlepszymi zespołami w województwie. O jak najwyższe rozstawienie będą również walczyć w turnieju kwalifikacyjnym młodziczek podopieczne trenera Krzysztofa Świty. ŁKS I będzie gospodarzem turnieju (początek o g. 9:00), a do hali MOSiR przyjadą Dargfil Tomaszów Maz., Skier-Vis Skierniewice, Asik Domaniewice, MKS 16 II Łódź oraz Juvenia Rawa Maz. Młode łodzianki z pewnością powalczą o jak najlepsze miejsce przed turniejami rundy zasadniczej.

.

9 października (piątek)

KADETKI – gr. A

19:00 ŁKS 2001 Łódź – Czwórka II Aleksandrów Ł.

10 października (sobota)

SENIORKI – I liga

17:30 Zawisza Sulechów – ŁKS Commercecon Łódź

JUNIORKI – II liga

18:30 GLKS Nadarzyn – ŁKS II SAN MG13 Łódź

MŁODZICZKI – turniej kwalifikacyjny

ŁKS I - Łódź, Skorupki 21 – g. 9:00

ŁKS II – Łask, ul. Berlinga – g. 10:00

11 października (niedziela)

JUNIORKI – Liga woj.

14:00 ŁKS MG13 Łódź – Skier-Vis Skierniewice

©ŁKSFANS.PL