Przybyła: Mamy podpisane kilka nowych umów

Przybyła

Kibicom Łódzkiego Klubu Sportowego sylwetki Mariusza Przybyły przybliżać nie trzeba. Wiceprezes Stowarzyszenia Kibiców ŁKS-u, Radny Rady Miejskiej w Łodzi, pracownik ŁKS Commercecon Łódź, a przede wszystkim kibic spod herbu „przeplatanki”. W rozmowie z naszym portalem zdradził nam jak pod kątem organizacyjnym do nowego sezonu przygotowują się Mistrzynie Polski w siatkówce żeńskiej.

Jesteśmy między siatkarskimi sezonami. Czy klub w tym czasie stara się poprawić aspekt finansowo-organizacyjną sekcji?

Mariusz Przybyła: Oczywiście. Jako Mistrz Polski staramy się przede wszystkim wykorzystać swoje „5 minut”. Mocno pracujemy przy organizacji klubu pod kątem nowego sezonu, ale i gry w Lidze Mistrzyń. Pion sportowy pracuje nad dopięciem kadry na nowy sezon, pracownicy marketingu pracują nad nowymi umowami współpracy jak i nad przedłużeniem kontraktów z tymi firmami, które wspierały nas dotychczas.

Marketingowo sekcja siatkówki jest bardzo widoczna. Chociażby podczas odbywających się nie tak dawno dni dziecka, czy podczas treningów młodych siatkarek. Takich inicjatyw będzie więcej? Będziecie starali się jeszcze bardziej wychodzić do kibiców?

MP: Najbardziej zapracowaną „Wiewiórą” w tym czasie jest nasza maskotka – Zuzia, która pokazuje się wszędzie. Odwiedza siedziby naszych sponsorów, partnerów czy też wszystkie pikniki, na których są dzieciaki. W ten sposób cały czas budujemy pozytywny wizerunek naszej sekcji. To jest dla nas bardzo ważne, bo cały czas staramy się utrzymać ten kontakt z kibicami, więc ten marketing jest dla nas ważny. Jak tylko będzie znana cała kadra zawodniczek, a nasze siatkarki wznowią treningi tradycyjnie już będziemy chcieli zorganizować otwarte spotkanie dla naszych kibiców. Każdy osobiście będzie mógł poznać nowe zawodniczki, a już przed sezonem planujemy oczywiście prezentacje drużyny oraz nowych strojów. Miejmy nadzieję, że też sporo nowych logotypów sponsorów na koszulkach.

Z partnerów, którzy byli z sekcją do tej pory zostaje większość. A kto nowy może dołączyć do tego grona?

MP: Bardzo cieszymy się z tego, że większość sponsorów i partnerów, którzy byli z nami zostają na dłużej. To pokazuje, że wykonujemy dobrą prace i to zaufanie, które budujemy procentuje. Niektórzy z naszych sponsorów podnoszą swój wkład i chcą z nami budować silną sekcję siatkówki. Mamy już podpisane kilka nowych umów. Między innymi z firmą Polnet, której właścicielem jest kibic Łódzkiego Klubu Sportowego. Bardzo podkreśla, że każdy może być częścią tej wspaniałej rodziny, wspierającej wiewiory. Swoje słowa przede wszystkim kieruje do innych kibiców, którzy mają klub w sercu. To najfajniejsza forma promowania firmy i wspierania ŁKS-u.

Odejdźmy od kwestii organizacyjnych. Wiadomo już, kiedy siatkarki mają stawić się na pierwszy trening?

MP: Wstępnie będzie to początek sierpnia.

Odnośnie kadry – jak można policzyć w chwili obecnej zakontraktowanych jest 8 siatkarek. Co więc z tą pozostałą czwórką? Kiedy możemy się ich spodziewać?

MP: Rozmowy cały czas trwają. Większość kontraktów jest już w decydującej fazie, ale jeszcze końcowe decyzje są wstrzymywane. Cały czas są też poszukiwane wzmocnienia.

Teraz pytanie odnośnie karnetów. Kiedy ruszy sprzedaż? Cena będzie taka sama jak w poprzednim sezonie, czy delikatnie wzrośnie? I co będzie wchodziło w skład karnetu?

MP: Sprzedaż ruszy już niedługo. Sprzedaż online ruszy najprawdopodobniej na początku sierpnia. W pierwszej fazie będziemy chcieli sprzedawać karnety dla tych osób, które posiadały abonament w przeszłości. Chcielibyśmy w ten sposób troszeczkę wyróżnić naszych kibiców, którzy są z nami od dawna tak, żeby mogli wybrać swoje ulubione miejsca. W dalszej perspektywie zostanie uruchomiona sprzedaż ogólna dla wszystkich kibiców. Ceny jednostkowych biletów nieznacznie pójdą w górę, ale posiadacze karnetów będą mieli bardzo dużo promocji. Będą mieli mecze fazy play-off za darmo. Jeżeli będziemy rozgrywać mecz Pucharu Polski u siebie, też ten mecz będzie wchodził w cenę karnetu, a bilety na mecze Ligi Mistrzyń, które nie łapią się na karnet będą dla posiadaczy karnetów tańsze.

I ostatnie pytanie – o Super Puchar, który ma być rozegrany z Chemikiem Police. Czy wiadomo, gdzie ten mecz ma być rozegrany? W naszej hali jako Mistrza Polski, czy gdzieś indziej?

MP: Rozmowy cały czas trwają. Jest propozycja, żeby ten mecz został rozegrany w Sport Arenie i żeby ŁKS wziął udział w pomocy przy organizacji tego spotkania, ale decyzje jeszcze nie zapadły. My jesteśmy otwarci, my bardzo chcemy, żeby ten mecz został rozegrany w Łodzi i miejmy nadzieję, że tak się właśnie stanie.

 

Z Mariuszem Przybyłą rozmawiał Mati.

©ŁKSFANS.PL