Przystanek Puławy

Zapowiedź Puławy

Rycerze Wiosny niestety w rundzie rewanżowej grają w kratkę. Ełkaesiacy z kwitkiem odprawiają kandydatów do awansu do Nice 1 ligi, a gubią punkty z drużynami, których celem jest utrzymanie w najniższej centralnej lidze. Po porażce ze Stalą Stalowa Wola, łodzianie jadą do Puław, drużyny z ogromnymi aspiracjami, ale w rzeczywistości walczącej o utrzymanie. W sobotę na Mazowszu o godzinie 17:00 rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego. Warto przypomnieć, że sędziujący Rafał Rokosz był także rozjemcą przegranego spotkania we wtorek ze Stalą.

Wisła Puławy powoli wchodzi na tory zgodne z oczekiwaniami działaczy. W ostatnich pięciu meczach zdobyli 9 punktów i zdołali opuścić strefę spadkową. Od początku sezonu drużyna była prowadzona przez Ryszarda Wieczorka, którego jeszcze w trakcie rundy jesiennej zastąpił Ukrainiec – Bohdan Bławackyj. Gwiazdą Puław jest z pewnością Sylwester Patejuk, który swego czasu był wybierany do trójki zawodników sezonu w Ekstraklasie. Z nim w składzie Podbeskidzie Bielsko-Biała osiągnęło historyczny rezultat, jakim niewątpliwie był awans do Ekstraklasy. Resztę drużyny stanowią zawodnicy z Mazowsza, w przeszłości trenujący w akademii Legii.

Drużyna ŁKS-u w piątek odbywa ostatni trening w Łodzi, a zaraz po nim wyjeżdża w okolice Puław, by w spokoju przygotować się do sobotniego starcia. Na szczęście dla Wojciecha Robaszka i Jacka Janowskiego, w zespole nikt nie pauzuje za żółte kartki, a po absencji do kadry meczowej wraca Kamil Rozmus. W pełni sił jest także Łukasz Zagdański, który we wtorek pojawił się na boisku tylko na kilka minut. Do gry nadal dysponowany nie jest Jakub Kostyrka, który mimo treningów z drużyną, narzeka na uraz barku. Poobijany po meczu ze Stalą jest Wojciech Łuczak, a z przeziębieniem zmaga się Lukas Bielak. Występy obu zawodników stoją pod znakiem zapytania.

 

XXIX kolejka (II liga)

05.05.2018 r. (sobota), godzina 17:00

Wisła Puławy – ŁKS Łódź

©ŁKSFANS.PL