Pytania od kibiców (odcinek 2) – Michał Kołba

IMG_1525

W drugim odcinku, na pytania od kibiców będzie odpowiadał kapitan i bramkarz Łódzkiego Klubu Sportowego – Michał Kołba. Zapraszamy do lektury!

.

Krzeszu1908: Jaka jest twoja ulubiona przyśpiewka kibiców?

Michał Kołba: U siebie zdecydowanie „Miłości jedyna ma”, a na wyjazdach „Jesteśmy zawsze tam…”.

Knh18: Czy po tych kilku sezonach spędzonych przy al. Unii, czujesz gdzieś w środku szansę na zostanie kimś w rodzaju drugiego Bodzia W.? Coraz częściej można spotkać wśród kibiców opinię, że trochę go przypominasz.

MK: Tak naprawdę to każde porównanie do „Bodzia” jest dla mnie mega wyróżnieniem, ale żeby stać się kimś tak ważnym, jak „Bodzio” dla Blow up water slides klubu chociaż w jakimś procencie, to musi minąć jeszcze sporo czasu.

robercique: Który mecz ŁKS-u zapamiętałeś najbardziej i dlaczego? Ten jako kibic i ten kiedy byłeś na boisku.

MK: Ze spotkań jako kibic to chyba najbardziej pamiętam wygrane dwa mecze derbowe. Jeden na al. Unii chyba w 2008 roku, kiedy wygraliśmy 2:0 po golach Marcina Adamskiego i Tomasza Kłosa. Drugi mecz, to ten wygrany na boisku rywala bo bramce Marcina Mięciela, oglądany przez wszystkich na telebimie. Jeśli chodzi o mecze jako zawodnik, to jest ich kilka. Na pewno pożegnanie Galery i mecz z Ursusem, otwarcie nowego stadionu i mecz z Pogonią Lwów oraz oba mecze derbowe.

carlosbueno: Kto jest twoim bramkarskim wzorem, a kto najlepszym zawodnikiem na twojej pozycji na świecie?

MK: Nie mam jakiegoś jednego bramkarskiego wzoru, a co do najlepszych na mojej pozycji, to jest ich kilku. Jeśli chodzi o polskich bramkarzy, to na pewno Artur Boruc, a z zagranicy to: David de Gea, Buffon, Lloris, Neuer i jest ich jeszcze kilku.

KuraWRB: Czym jest dla Ciebie gra w barwach ŁKS-u? Czy jest to chwilowy przystanek w twojej karierze – traktujesz to jako szansę na grę w lepszym klubie, czy raczej jako spełnienie swoich marzeń grając z opaską kapitana i przeplatanką na sercu?

MK: Nie traktuję tego jako żadnego przystanku, na pewno bycie kapitanem i granie w ŁKS-ie jest jednym z moich marzeń. Gdyby ktoś mi powiedział kilka lat temu, że tak to się wszystko potoczy, to bym raczej w to nie uwierzył.

mariuszek1908: Jakiego polskiego klubu nie lubisz i dlaczego?

MK: Nie będę oryginalny i z racji tego, że jestem wychowankiem ŁKS-u odpowiedź jest oczywista.

19wojtek08: Jak myślisz, skąd bierze się taki słaby rezultat strzelecki w porównaniu z innymi drużynami z czołówki? Czy taktyka przyjęta przez trenera jest tak mocno asekuracyjna, czy po prostu piłkarzom ofensywnym brakuje jeszcze zgrania?

MK: Nie jestem od oceniania kolegów z drużyny, najbardziej skupiam się na grze defensywnej całego zespołu i najbardziej interesuje mnie to, aby jak najczęściej kończyć mecze z zerem z tyłu.

porthole: Czy wolałeś klimat starego stadionu z obdrapaną Galerą, czy tej trybuny?

MK: Stary stadion miał swój klimat i granie tam było na pewno sporym przeżyciem. Nowy stadion, mimo obecnie tylko jednej trybuny bardzo mi się podoba i uwielbiam tu grać, ale ciężko porównywać te dwa miejsca, każde ma swoją historię.

Mihau: Gdybyś nie grał na pozycji bramkarza, to na jakiej?

MK: Dynamiczny boczny pomocnik.

nifafa: Jesteś kapitanem ŁKS-u jak i kibicem, jednak na dzień dzisiejszy nie ma szans na kupno bluzy bramkarskiej z numerem 25. Czy chciałbyś aby w ofercie pojawiła się bluza z numerem 25? Życzę dużo zdrowia i wielu sukcesów z ŁKS-em.

MK: Skoro nie ma takiej oferty, to być może nie ma takiego zapotrzebowania. Chciałbym, żeby była taka bluza, bo na pewno sam bym sobie taką kupił.

Opracował: Mateusz Cymerys

©ŁKSFANS.PL