Pytania od kibiców (odcinek 4) – Maksymilian Rozwandowicz

16665378_1258977180816105_7700566242331952224_o

W czwartym odcinku, na pytania od kibiców będzie odpowiadał obrońca Łódzkiego Klubu Sportowego – Maksymilian Rozwandowicz. Zapraszamy do lektury!

Migi86: Jakie są Twoje marzenia/cele na najbliższą jak i dalszą przyszłość piłkarską?

Maksymilian Rozwandowicz: Najbliższe cele to Ekstraklasa, a dalsze to gra za granicą.

- Czym dla Ciebie jest reprezentowanie biało-czerwono-białych barw?

MR: To jest moja praca, ale trochę inaczej to traktuję, bo jeździłem tutaj na mecze i kibicowałem.

- Jak od strony murawy oceniasz kibicowską stronę naszego klubu, jakie to niesie za sobą emocje?

MR: Z boiska wygląda to znacznie inaczej, gra się dużo lepiej jak ma się za sobą swoich kibiców, którzy Cię wspierają. Emocje jakie towarzyszą podczas meczu ciężko opisać, trzeba tam być i zobaczyć to na własne oczy.

Krzeszu1908: Jaka pieśń śpiewana przez kibiców podoba Ci się najbardziej?

MR: „Czy wygrywasz, czy nie…”

nifafa: Na jakiej pozycji na boisku gra Ci sie najlepiej?

MR: Zdecydowanie najlepiej czuję się w środku pola.

Mati: Twoja gra na stoperze jest dla mnie jednym z większych pozytywnych zaskoczeń. Mądrze się ustawiasz, wygrywasz pojedynki główkowe, a przy tym nie masz problemów z wyprowadzaniem piłki do przodu. Chciałbyś dalej rozwijać się na tej pozycji czy ciągnie Cię bardziej do środka?

MR: Środek obrony to nie jest moja nominalna pozycja, owszem mogę tam zagrać, bo jest to bardzo podobna pozycja do defensywnego pomocnika, ale wolę rozwijać się w środku pomocy.

19wojtek08: Jesteś defensywnym pomocnikiem jednak z konieczności grasz na stoperze. Dysponujesz jednak dobrym strzałem z dystansu oraz piłka Cię szuka w polu karnym. Jak myślisz czy byłbyś w stanie zagrać w drużynie na ofensywnej pozycji?

MR: Jeżeli mówimy o ofensywnej pozycji, to uważam, że nie jestem tego typu zawodnikiem, ale jak będzie trzeba to tak zagram.

casus: Zagraliście mecze już z całą czołową trójką w tabeli. Który z zespołów – Warta, Radomiak, Jastrzębie – wydaje Ci się najmocniejszy?

MR: Według mnie Jastrzębie.

porthole: Z czego, z perspektywy obrońcy, wynikają często tracone bramki pod koniec meczów? Dekoncentracja, brak sił, czy zmiana taktyki po strzeleniu pierwszej bramki?

MR: Dużo czynników na to wpływa. Ciężko powiedzieć, ale pracujemy nad tym.

KuraWRB: Po meczu z Garbarnią macie 25 pkt i zajmujecie 4. miejsce. Czy jesteś z tego zadowolony tak w 100 procentach, czy jednak czujesz jakiś niedosyt?

MR: Oczywiście, że czuję niedosyt, bo mogliśmy mieć znacznie więcej tych punktów, ale i tak nie jest źle.

- Czy przed ostatnią kolejką w III lidze motywowałeś swojego brata, aby dali z siebie wszystko w meczu z Finishparkietem?

MR: Tak, zrobił wszystko, żeby nam pomóc, za co mu bardzo dziękuję.

©ŁKSFANS.PL