Pytania od kibiców (odcinek 4) – Maksymilian Rozwandowicz

16665378_1258977180816105_7700566242331952224_o

W czwartym odcinku, na pytania od kibiców będzie odpowiadał obrońca Łódzkiego Klubu Sportowego – Maksymilian Rozwandowicz. Zapraszamy do lektury!

Migi86: Jakie są Twoje marzenia/cele na najbliższą jak i dalszą przyszłość piłkarską?

Maksymilian Rozwandowicz: Najbliższe cele to Ekstraklasa, a dalsze to gra za granicą.

- Czym dla Ciebie jest reprezentowanie biało-czerwono-białych barw?

MR: To jest moja praca, ale trochę inaczej to traktuję, bo jeździłem tutaj na mecze i kibicowałem.

- Jak od strony murawy oceniasz kibicowską stronę naszego klubu, jakie to niesie za sobą emocje?

MR: Z boiska wygląda to znacznie inaczej, gra się dużo lepiej jak ma się za sobą swoich kibiców, którzy Cię wspierają. Emocje jakie towarzyszą podczas meczu ciężko Wibit start up price opisać, trzeba tam być i zobaczyć to na własne oczy.

Krzeszu1908: Jaka pieśń śpiewana przez kibiców podoba Ci się najbardziej?

MR: „Czy wygrywasz, czy nie…”

nifafa: Na jakiej pozycji na boisku gra Ci sie najlepiej?

MR: Zdecydowanie najlepiej czuję się w środku pola.

Mati: Twoja gra na stoperze jest dla mnie jednym z większych pozytywnych zaskoczeń. Mądrze się ustawiasz, wygrywasz pojedynki główkowe, a przy tym nie masz problemów z wyprowadzaniem piłki do przodu. Chciałbyś dalej rozwijać się na tej pozycji czy ciągnie Cię bardziej do środka?

MR: Środek obrony to nie jest moja nominalna pozycja, owszem mogę tam zagrać, bo jest to bardzo podobna pozycja do defensywnego pomocnika, ale wolę rozwijać się w środku pomocy.

19wojtek08: Jesteś defensywnym pomocnikiem jednak z konieczności grasz na stoperze. Dysponujesz jednak dobrym strzałem z dystansu oraz piłka Cię szuka w polu karnym. Jak myślisz czy byłbyś w stanie zagrać w drużynie na ofensywnej pozycji?

MR: Jeżeli mówimy o ofensywnej pozycji, to uważam, że nie jestem tego typu zawodnikiem, ale jak będzie trzeba to tak zagram.

casus: Zagraliście mecze już z całą czołową trójką w tabeli. Który z zespołów – Warta, Radomiak, Jastrzębie – wydaje Ci się najmocniejszy?

MR: Według mnie Jastrzębie.

porthole: Z czego, z perspektywy obrońcy, wynikają często tracone bramki pod koniec meczów? Dekoncentracja, brak sił, czy zmiana taktyki po strzeleniu pierwszej bramki?

MR: Dużo czynników na to wpływa. Ciężko powiedzieć, ale pracujemy nad tym.

KuraWRB: Po meczu z Garbarnią macie 25 pkt i zajmujecie 4. miejsce. Czy jesteś z tego zadowolony tak w 100 procentach, czy jednak czujesz jakiś niedosyt?

MR: Oczywiście, że czuję niedosyt, bo mogliśmy mieć znacznie więcej tych punktów, ale i tak nie jest źle.

- Czy przed ostatnią kolejką w III lidze motywowałeś swojego brata, aby dali z siebie wszystko w meczu z Finishparkietem?

MR: Tak, zrobił wszystko, żeby nam pomóc, za co mu bardzo dziękuję.

©ŁKSFANS.PL