RELACJA LIVE: ŁKS Łódź – Pogoń Zduńska Wola

003

W pierwszym meczu sezonu 2013/2014 ełkaesiacy w efektowny sposób pokonali zespół Pogoni Zduńska Wola, ogrywając go aż 4:0. Bramki zdobyli: Szymon Salski, Adam Patora i Adam Jankiewicz. Ponadto samobójczego gola strzelił Patryk Kaczmarek.

Poniżej zapis relacji, którą kibice mogli śledzić na żywo podczas meczu.

Zapis relacji:

1′ – początek meczu, przy piłce zawodnicy ŁKS-u

2′ – trybuny głośnym dopingiem wspierają piłkarzy

3′ – pierwsza akcja ofensywna łodzian przerwana przez obrońców gości

4′ – próba ataku prawym skrzydłem, piłki nie opanował Sarafiński

5′ – akcja przeniosła się pod bramkę Woźniaka, piłkarze ze Zduńskiej Woli nie stworzyli jednak realnego zagrożenia

8′ – zmiana w ekipie ŁKS-u, Filipiak za kontuzjowanego Okońskiego

11′ – Ślęzak agresywnie w środku boiska, łodzianie tracą jednak piłkę

13′ – Sarafiński brutalnie sfaulowany przez Koronę

15′ – z rzutu wolnego próbował strzelać Piotrowski, ale piłka minęła bramkę ŁKS-u w bezpiecznej odległości

16′ – jak dotychczas kibice obserwują bardzo wyrównany mecz

17′ – Filipiak uderza wysoko ponad poprzeczką

19′ – Kaczmarek uderzał przewrotką, niecelnie

20′ – na trybunach kilkanaście biało-czerwono-białych flag

22′ – żółty kartonik zobaczył Ślązak

25′ – gra toczy się głównie w środku pola

27′ – Filipiak w dobrej sytuacji do zdobycia bramki, piłkę pewnie łapie jednak Chruściel

29′ – dobra akcja ŁKS-u, niestety Sarafiński traci piłkę tuż przed polem karnym

30′ – Kasztelan uderza z dystansu, piłka trafia w poprzeczkę!

33′ – 1:0 dla ŁKS-u! Bramkę głową zdobywa Salski!

34′ – łodzianie o krok od zdobycia drugiego gola – silny strzał Sarafińskiego sparował jeden z obrońców

36′ – Slęzak była bardzo bliski powtórzenia wyczynu Salskiego, niestety dobrze zachował się Chruściel

39′ – cóż za akcja – Sarafiński zagrał piętą do Kasztelana, który stanął oko w oko z Chruścielem, niestety górą był bramkarz gości

41′ – 2:0 dla ŁKS-u! Akcję Sarafińskiego wykończył Patora, tym razem Chruściel nie miał szans!

42′ – 3:0 dla ŁKS-u! Tym razem swojego bramkarza pechowo pokonał Kaczmarek, kierując piłkę… w samo „okienko” bramki Pogoni

45′ – sędzia kończy pierwszą połowę meczu, kibice mogą być usatysfakcjonowani postawą podopiecznych trenera Robaszka

46′ – rozpoczęła się druga polowa spotkania

49′ – gospodarze konstruują atak pozycyjny

53′ – piłkarze od początku drugiej części meczu nie forsują tempa gry

55′ – Białek uderza z dystansu, bramkarz Pogoni z największym trudem broni

57′ – dobra akcja ełkaesiaków przeprowadzona prawą stroną boiska, radzą sobie jednak obrońcy gości

58′ – Patora z najbliższej odległości uderza… wprost w bramkarza! To powinna być bramka!

60′ – Sarafiński na prawej stronie robi dużo zamieszania – tym razem spróbował dośrodkowania po ziemi

62′ – na boisku pojawia się Adamski, na ławce siada Żytek

66′ – rzut wolny dla Pogoni z około20 metrów, uderza Kaleta, na szczęście jego strzał jest stanowczo za słaby

68′ – z rzutu wolnego dośrodkowuje Białek, niestety z piłką tuż przed bramką minął się Ślęzak – to była wyśmienita okazja na podwyższenie prowadzenia ŁKS-u

70′ – kolejne niezłe dośrodkowanie z rzutu wolnego, można chyba pokusić się o stwierdzenie, że gospodarze zasłużyli na kolejnego gola

73′ – ponownie groźną akcję łodzianie przeprowadzają prawym skrzydłem, niestety nie przynosi ona gola

75′ – Woźniak pewnie łapie piłkę, zażegnując niebezpieczeństwo pod bramką „Rycerzy Wiosny”

80′ – Ślęzak próbował uderzać „szczupakiem”

82′ – Jurkowski oddał groźny strzał sprzed pola karnego, na posterunku był Chruściel

85′ – akcja ofensywna Pogoni, piłkę odbierają jednak piłkarze ŁKS-u

87′ – Kaleta spróbował dryblingu przed polem karnym łodzian

88′ – kibice zachęcają piłkarzy, aby grali na sto procent swoich możliwości do ostatniego gwizdka sędziego

89′ – jedna z ostatnich okazji ŁKS-u, piłka nie znajduje jednak drogi do bramki po strzale Jankiewicza

90′ – 4:0 dla ŁKS-u! Podanie Sarafińskiego, precyzyjny strzał Jankiewicza i łodzianie prowadza już czterema golami.

90’+2′ – ostatni gwizdek sędziego – pierwsze zwycięstwo w sezonie 2013/2014 stało się faktem!

ŁKS – MGUKS Pogoń Zduńska Wola 4:0

Salski 33′, Patora 41′, Kaczmarek 42′ (sam.), Jankiewicz 90′

ŁKS: Woźniak, Salski, Słyścio, Białek (kpt.), Kasztelan, Okoński (9′ Filipiak), Patora (81′ Jankiewicz), Żytek (62′ Adamski), Sarafiński, Ślęzak (86′ Jurkowski), Zimoń

Pogoń: Chruściel, Grzelak (64′ Porada), Korona, Grzelak, Piotrowski, Boruń, Górzawski, Kaczmarek, Gorący (78′ Królewiak), Cichosz (46′ Kaleta), Plisecki (kpt., 79′ Radomski)

Żółte kartki: Ślęzak, Kasztelan – Plisiecki, Porada