Rezerwy: Remis w Derbach Łodzi na koniec sezonu

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego zremisowały w ostatniej kolejce łódzkiej klasy okręgowej w prestiżowych Derbach Łodzi z Widzewem 1:1. Spotkanie odbyło się w ośrodku treningowym przy ulicy Minerskiej, a jedyną bramkę dla ełkaesiaków zdobył trafieniem z rzutu karnego Jakub Piela.

Zawodnicy trenera Marcina Pogorzały wyszli bardzo ospali na pierwszą połowę spotkania, czego potwierdzeniem były groźne akcje widzewiaków. Kilka strzałów rywali obronił Dawid Arndt, ale przed najtrudniejszym zadaniem stanął w 38 minucie.

Wtedy to po faulu jednego z graczy ŁKS-u arbiter Patryk Adamczyk podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Jasiński, lecz trafił w słupek i futbolówka wypada za boczną linię boiska.

Na początku drugiej odsłony bardzo dobrą okazję na otwarcie stanu rywalizacji miał Filip Pietrzak, ale nie trafił do siatki.

W 58 minucie Skrzeczkowski wyprowadził Widzew na prowadzenie po bardzo ładnym strzale w okienko. Arndt był bez szans.

ŁKS został podrażniony utratą gola i ruszył do ataku. 18 minut przed końcem spotkania mieliśmy remis. Sędzia odgwizdał drugą tego dnia jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazał się Jakub Piela.

Młodzi zawodnicy z Alei Unii do końcowych minut dążyli do zdobycia zwycięskiego gola. Niestety Bomba i Gmosiński nie wykorzystali dobrych okazji.

W doliczonym czasie gry piłkę meczową mieli goście. Widzew wyszedł z kontrą (4 na 1), ale Becht trafił tylko w poprzeczkę i sędzia zakończył spotkanie.

Rezerwy ŁKS-u zdemolowały w tym sezonie łódzką ligę okręgową. Sezon skończyły z awansem do IV ligi i z bilansem 27 zwycięstw, 3 remisów i 0 porażek. Bilans bramkowy: 154-16.

ŁKS II Łódź – Widzew II Łódź 1:1 (0:0)

Bramki: Piela 72-k – Skrzeczkowski 58.

Skład ŁKS-u: Arndt – Pietrzak (Cieślik 60), Lasota (Cygan 73), Lamprycht, Białousko – Herman (Bomba 80), Olowo (Gmosiński 68), Tazbir, Jaszczak (Górecki 60), Karlikowski – Piela.