Ruch na wyjazdowym szlaku!

dcs_4496

Po zwycięskiej inauguracji rundy wiosennej z Huraganem Wołomin, ełkaesiacy przygotowują się do meczu w Wysokim Mazowieckim z tamtejszym Ruchem. Jesienią przy al. Unii, ŁKS zwyciężył 7:0 z beniaminkiem rozgrywek, jednak niedzielny mecz nie będzie taki łatwy jakim mógłby się wydawać.

Drużyna z Podlasia zajmuje aktualnie 14 miejsce w tabeli, mając jedynie punkt przewagi nad strefą spadkową. W minionym tygodniu stawili jednak czoła rezerwom Jagiellonii i wywieźli z Białegostoku 1 punkt, zadanie było o tyle trudne, że trener Michał Probierz do drugiej drużyny odesłał, aż 8 graczy występujących na co dzień w zespole lidera Lotto Ekstraklasy. Warto zwrócić uwagę także na to, że w drużynie z Wysokiego Mazowieckiego występuje aktualny wicelider klasyfikacji strzelców Kamil Zalewski, który ze wszystkich 14 bramek Ruchu strzelił aż 10. Nie przeraża to jednak sztabu szkoleniowego Łódzkiego Klubu Sportowego, który ze spokojem trenuje do niedzielnego spotkania. – Przede wszystkim skupiamy się na sobie, nie myślimy o kolejnych rywalach, liczy się tylko niedzielny pojedynek w Wysokiem Mazowieckiem – deklaruje Łukasz Kopka. W obozie ŁKS wszyscy piłkarze są zdrowi i rywalizują między sobą na treningach o miejsce w wyjściowym składzie. – We wtorek mieliśmy jednostkę regeneracyjną i analizowaliśmy nasze błędy z ostatniego meczu. Od środy trenowaliśmy już z myślą o Ruchu – mówi Jakub Kostyrka. Łodzianie z pewnością liczą też na głośny doping swoich kibiców, którzy w niemałej liczbie wybierają się na pierwszy wiosenny wyjazd.

Pierwszy gwizdek meczu ŁKS Łódź – Ruch Wysokie Mazowieckie zabrzmi w niedzielę, 19 marca o godzinie 15:00.

©ŁKSFANS.PL