Ruszyły procedury związane z rozbudową stadionu przy al. Unii

csm_StadionLKS_082b4cc7f5

Do 19 lutego 2018 będą przyjmowane oferty od podmiotów, zainteresowanych przygotowaniem programu funkcjonalno – użytkowego dla potrzeb rozbudowy stadionu miejskiego przy al. Unii Lubelskiej 2. O szczegółach przetargu poinformował w poniedziałek wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Paweł Bliźniuk.

– Przed świętami pani prezydent Hanna Zdanowska podjęła decyzję, że rozbudowa stadionu przy al. Unii będzie przebiegało w trybie zaprojektuj i wybuduj. Do rozpisania przetargu na dokończenie realizacji tego obiektu potrzebne jest przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego. Zgodnie z planem rada miejska zabezpieczyła na to zadanie 200 tys. zł. Zaplanowaliśmy, że w pierwszej połowie lutego zostanie rozpisany przetarg na przygotowanie PFU i tak się stało. Przetarg został ogłoszony 9 lutego. Jest dziesięć dni na zgłoszenie się wykonawców – powiedział Bliźniuk.

Dodał, że otwarcie kopert z ofertami nastąpi 19 lutego o godz. 12. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 75 dni na przygotowanie dokumentacji, na podstawie której będzie można m.in. oszacować koszt rozbudowy stadionu. Program funkcjonalno – użytkowy określi też wygląd i sposób zagospodarowania brakujących trybun. Południowa (od strony parkingu) i wschodnia (od al. Unii) mają być realizowane w oparciu o istniejącą dokumentację, natomiast północna (od strony Fali) musi być zaprojektowana od podstaw.

Stadion ma spełniać wszystkie warunki dla obiektów UEFA III kategorii i ma mieć docelowo min. 20 tys. miejsc siedzących, z czego nie mniej niż 5 proc. będzie przeznaczona dla kibiców gości (północno – wschodni narożnik). W trybunach południowej i wschodniej mają się znaleźć pomieszczenia przeznaczone na muzeum klubowe i restaurację oraz na wynajem dla branży handlowej. W czterokondygnacyjnej trybunie północnej zostaną zlokalizowane m.in.: recepcja, sala konferencyjna i bankietowa, pomieszczenia socjalne dla pracowników, magazyny oraz powierzchnie biurowo – handlowe.

Głównym użytkownikiem stadionu będą piłkarze ŁKS. Prezes klubu Tomasz Salski na konferencji prasowej nie ukrywał zadowolenia z założeń, jakie znalazły się warunkach przetargu na PFU. – Z punktu widzenia ŁKS najważniejsze jest to, że procedury ruszyły i że na każdym etapie realizacji klub ma zagwarantowane swoje miejsce. Bardzo się cieszę, że współtworzyliśmy założenia i uczestniczyliśmy w określaniu warunków, jakie powinien spełniać ten stadion – powiedział Salski. Przypomniał też, że klub od dłuższego czasu jest w posiadaniu listów intencyjnych od firm, zainteresowanych wynajęciem powierzchni komercyjnych, głównie tych, które znajdą się w trybunie od al. Unii.

Szczegóły dot. przetargu na przygotowaniem programu funkcjonalno – użytkowego dla potrzeb rozbudowy stadionu miejskiego przy al. Unii Lubelskiej 2 znajdują się tutaj.

Źródło: UMŁ

©ŁKSFANS.PL