Sobociński: Czas pokaże o co będziemy walczyć

jan-sobocinski-lks-lodz (1)

Jan Sobociński w ostatnim spotkaniu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza zadebiutował w pierwszym zespole Łódzkiego Klubu Sportowego. Młody defensor ŁKS-u trafił do siatki i zaliczył bardzo dobre zawody. 19-latek na łamach ŁKSFANS.pl opowiada o swoich odczuciach i planach na przyszłość. 

 

Janek masz za sobą debiut w Fortuna 1 Lidze i to ze strzelonym golem. Jak zareagowałeś na decyzję trenera o wystawieniu ciebie w pierwszym składzie w starciu z Bruk-Betem i kiedy się o tym dowiedziałeś?

JS: Bardzo się ucieszyłem z tego powodu, że w końcu uda mi się zadebiutować w klubie, w którym się wychowałem od małego dzieciaka, a dowiedziałem się o tym, że wystąpię ok. godziny 15 na odprawie przedmeczowej.

Mecz w Niecieczy był dla ciebie słodko-gorzki. Najpierw wyprowadziłeś ŁKS na prowadzenie, ale potem niestety nie upilnowałeś Gutkovskisa, który strzelił gola na 1:1. Jak ocenisz swój występ?

JS: Myślę, że oprócz tego błędu gdzie zgubiłem krycie i padła bramka na 1:1, to wypadłem całkiem dobrze w tym spotkaniu i do tego udało dołożyć mi się bramkę.

Masz 19 lat i wszystko co najlepsze jeszcze przed Tobą. Jakie są najbliższe sportowe cele i ambicje Janka Sobocińskiego?

JS: Celem na pewno jest regularna gra, bo to jest najważniejsze w moim wieku, żeby się nadal ogrywać i zbierać doświadczenia.

W poprzednim sezonie zostałeś wypożyczony do Gryfa. Co dało Ci pół roku spędzone w Wejherowie i jak poradziłeś sobie ze zmianą otoczenia?

JS: Wypożyczenie do Gryfa dało mi bardzo dużo, ograłem się, nabrałem trochę doświadczenia boiskowego, nabrałem większej pewności siebie na boisku. Drużyna była złożona w większości z młodych zawodników i to pomogło mi bardzo szybko zaaklimatyzować się.

O co tak naprawdę zamierza walczyć w tym sezonie 1 Ligi Łódzki Klub Sportowy?

JS: Za nami dopiero trzy kolejki, przed nami jeszcze dużo spotkań, czas pokaże o co będziemy walczyć.

Wasza gra w pierwszych meczach tego sezonu wygląda bardzo dobrze i aż chce się patrzyć na tak prezentujący się ŁKS. Niestety w dwóch ostatnich meczach na koncie zespołu tylko jeden punkt. Czy oprócz skuteczności są jakieś inne tego powody?

JS: Myślę, że nie. W tym tygodniu dużo czasu na treningach poświęciliśmy kończeniu akcji i mam nadzieje, że to zaprocentuje już w meczu ze Stomilem.

©ŁKSFANS.PL