Sparingi czas zacząć!

IMG_0702

Styczeń zwiastuje nam początek przygotowań do rundy wiosennej. Łodzianie treningi zaczęli w poniedziałek, a już jutro zagrają pierwszą grę kontrolną. Sobotnim przeciwnikiem będzie lider III ligi grupy 2 – Elana Toruń. Początek test meczu zaplanowany jest na godzinę 12:00 w bazie treningowej Łódzkiego Klubu Sportowego przy ul. Minerskiej 9.

Na początek kilka słów o przeciwniku. Drużyna z Torunia jest liderem swojej ligi i pewnie kroczy po awans na szczebel centralny. Siłą drużyny na pewno jest kolektyw i stabilizacja w składzie. Z drużyny nikt nie odszedł, a do klubu przyszedł solidny skrzydłowy z przeszłością w 1 lidze – Dominik Kościelniak. Drużyna z Torunia w rundzie jesiennej przegrała tylko dwa razy i były to mecze z rezerwami ekstraklasowych drużyn.

W ŁKS-ie też postawiono na stabilizację. Z klubu odszedł tylko Krystian Pieczara, za to w jego miejsce pojawił się Rafał Kujawa i młodzieżowiec Maciek Wolski. Ełkaesiacy trenują od poniedziałku na swoich boiskach skupiając się nie tylko na aspektach motorycznych, ale także nad taktyką. Po pierwszych treningach obiecująco wygląda współpraca Kujawy z Radionovem. Ciekawie zapowiadają się też rywalizacje na poszczególnych pozycjach. Najciekawiej zapowiada się na bokach obrony, gdzie ostatniego słowa nie powiedział Paweł Pyciak i jak sam mówi jego miejsce na boisku jest na prawej stronie defensywy. Spokojny o miejsce w kadrze wydaje się być tylko kapitan Michał Kołba. W jutrzejszym sparingu duet trenerski Jacek Janowski i Wojciech Robaszek będzie chciał sprawdzić całą kadrę i prawdopodobnie każdy z piłkarzy dostanie po 45 minut gry. Sztab szkoleniowy pracuje jeszcze nad jednym wzmocnieniem, jednak na zawodnika będzie trzeba poczekać.

Zapraszamy wszystkich na sparing, wstęp wolny!

 

Sparing

13.01.2018r. (sobota), godzina 12:00

ŁKS Łódź – Elana Toruń

©ŁKSFANS.PL