Świt początkiem lepszego jutra?

świt dom

Nadszedł czas 27 kolejki w III lidze (gr.1). Do końca sezonu pozostało 8 kolejek, w których do zdobycia jest jeszcze 24 punkty. Po wiosennych wpadkach ŁKS stracił pozycję lidera, a wraz z nią klub pożegnał dotychczasowego szkoleniowca Marcina Pyrdoła. Zastąpił go dobrze znany łódzkiej publiczności Wojciech Robaszek, który wprowadził ŁKS do III ligi. Czy efekt nowej miotły od razu zdziała? Przekonamy się już w niedziele, o godzinie 17:00 łodzianie podejmą na własnym boisku drużynę Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Goście z Mazowsza ostatnio dobrze punktują, w ostatnich pięciu meczach zdobyli 11 punktów, awansując tym samym na 5 miejsce w tabeli. Drużyna w przerwie zimowej została znacznie przebudowana. Odszedł trener, a wraz z nim kilku zawodników z podstawowej jedenastki. Ostatnio obie drużyny zmierzyły się w styczniu w grze kontrolnej. Na boisku przy Minerskiej, biało-czerwono-biali ulegli gościom 4:2.

Ełkaesiacy po kiepskiej połowie rundy rewanżowej stracili fotel lidera, za co zapłacił szkoleniowiec. Od czwartku zajęcia prowadzi Robaszek. Łodzianie na treningach przed meczem ze Świtem, skupili się na taktyce. Nowy trener dużą część przygotowań przeznaczył na gry kontrolne, a także na stwarzanie szans ze stałych fragmentów. Jeśli chodzi o zawodników kontuzjowanych to sytuacja uległa poprawie. Z pełnym obciążeniem trenuje Jewhen Radionow, więc wiele wskazuje na to, że wystąpi od początku w jutrzejszym pojedynku. Do sprawności wraca Maks Rozwandowicz, a także poobijany po ostatnim meczu Artur Golański. Kontuzja mięśniowa wykluczy z gry prawdopodobnie Patryka Bryłę, który przegrał walkę z czasem i gotowy będzie dopiero przed następną kolejką. Do dyspozycji nowego sztabu szkoleniowego na pewno nie będzie Jakub Kostyrka i Przemysław Kazimierczak.

 

XXVII kolejka (III liga, grupa pierwsza)

07.05.2017 r. (niedziela), godzina 17:00

ŁKS Łódź – Świt Nowy Dwór Mazowiecki

©ŁKSFANS.PL